کد خبر: 8886

تاریخ انتشار: بهمن ۱۲, ۱۳۹۹

آب کمتر، تولید بیشتر با تولید نشاء در گلخانه

بهره وری بیشتر از آب با توسعه کشت نشاء مدیر جهاد کشاورزی  گراش  : سالانه ۲۵ میلیون انواع نشاء صیفی و سبزیجات در گلخانه  تولید نشاء شهرستان تولید می‌شود. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گراش گفت : سالانه ۲۵ میلیون انواع نشاء صیفی و سبزیجات در گلخانه  تولید نشاء شهرستان تولید می‌شود. به گزارش گراش انقلابی […]

بهره وری بیشتر از آب با توسعه کشت نشاء

مدیر جهاد کشاورزی  گراش  : سالانه ۲۵ میلیون انواع نشاء صیفی و سبزیجات در گلخانه  تولید نشاء شهرستان تولید می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گراش گفت : سالانه ۲۵ میلیون انواع نشاء صیفی و سبزیجات در گلخانه  تولید نشاء شهرستان تولید می‌شود.

به گزارش گراش انقلابی به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گراش ، حسن مرادی افزود : گلخانه تولید نشاء این شهرستان با  سطح حدود یک هکتار ، نشاء انواع صیفی و سبزیجات را تولید و به شهرستان‌های فارس و استان‌های هرمزگان، بوشهر، خوزستان و سیستان و بلوچستان ارسال می‌کند.

وی با اشاره به اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در این گلخانه، ادامه داد: با اجرای این سیستم علاوه بر اینکه ۵٠درصد در مصرف آب صرفه جویی شده است،  عملیات محلول پاشی، سم پاشی و تغذیه نشاء  نیز به صورت مکانیزه صورت می گیرد و ۴۵ روز پس از کشت بذر ،سینی نشاء آماده ارسال به مزارع می شود.

مرادی مسئول بیان کرد : استفاده حداکثری از زمین، تولید نشاء‌های سالم، صرفه جویی در مصرف بذر، کاهش مصرف آب و هزینه کارگری از مهمترین مزایای کشت نشاء است.

حسن مرادی با اشاره به افزایش قیمت بذر صیفی جات تصریح کرد :  در این گلخانه علاوه بر اینکه نشا‌ءهای تولیدی در برابر بیماری‌ها و قارچ ها واکسینه می‌شوند ، و در نهایت  نشا‌ءهای سالمی تولید می شود درمقایسه با  کشت های سنتی به دلیل مدیریت بهتر شرایط  درصد جوانه زنی بذر بیشتر  و همچنین  هدر رفت بذر نسبت به کشت‌های سنتی تا ۵درصد کاهش دارد.

پسندیدم(۰)نمی پسندم(۰)
دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

 • عباس

  تاریخ :

  0 - 0

  احسنت

  پسندیدم(۰)نمی پسندم(۰)

  پاسخ

ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان