کد خبر: 7883

تاریخ انتشار: تیر ۹, ۱۳۹۹

آیا جنگ جمل دیگری در راه است ؟/به قلم دکتر امیر حمزه مهرابی

آیا جنگ جمل دیگری در راه است ؟   یاداشتی که دکتر امیرحمزه مهرابی در مورد نامه سرگشاده آقای خوئینی ها به گراش انقلابی ارسال کرده است می خوانیم. نامه سرگشاده آقای خوئینی ها به رهبر معظم انقلاب وسخنان برخی دیگر از اصلاح طلبان(مثل تاج زاده) در منتسب کردن همه مشکلات اقتصادی کشور به رهبری، […]

آیا جنگ جمل دیگری در راه است ؟

 

یاداشتی که دکتر امیرحمزه مهرابی در مورد نامه سرگشاده آقای خوئینی ها به گراش انقلابی ارسال کرده است می خوانیم.

نامه سرگشاده آقای خوئینی ها به رهبر معظم انقلاب وسخنان برخی دیگر از اصلاح طلبان(مثل تاج زاده) در منتسب کردن همه مشکلات اقتصادی کشور به رهبری، شباهت بسیار زیادی به منتسب کردن  قتل عثمان به امام علی (ع) از سوی طلحه و زبیر به هدف زمینه چینی در برپایی جنگ جمل، دارد.

🔸اصلاح طلبانی که بیش از سی سال با عوام فریبی بر مقدّرات کشور حاکم بوده اند و نقش اصلی در قالب کردن روحانی به مردم و بروز این وضعیت خراب اقصادی داشته اند، به جای پاسخگویی و عذر خواهی ازملت و رهبری، با تاکتیک فرار به جلو، مشکلات و معضلات کشور را به گردن رهبری می اندازند و با تحریک احساسات مردم، تلاش می کنند با آدرس غلط دادن، شورش دیگری را علیه نظام و رهبری سازماندهی کنند. قاعدتاً همچنان که طلحه و زبیر از همسر پیامبر (ص) یعنی عایشه برای جمع آوری سپاه بهره برداری کردند، این جماعت نیز از بیت امام و دفاتر برخی از مراجع  برای جلب افکار عمومی استفاده خواهند کرد.

سکوت بسیاری از بزرگان و حتی تایید ضمنی مجید انصاری، عمق این توطئه را بیشتر نشان می دهد( مجید انصاری بدون رد محتوای نامه خوئینی ها گفته : این نامه موضع مجمع روحانیون نیست)

♦️دقیقا در صدر اسلام افرادی که مقصر و متهم اصلی قتل عثمان بودند با مردم فریبی، در مقام مدعی برآمدند و علیه حاکم عادل و مشروع زمانه خود شوریدند وخسارت های زیادی به کشور اسلامی وارد کرده و عده زیادی(حدود ۲۰ تا ۳۵ هزار نفر) از مسلمین از طرفین را به کشتن دادند. در حالی که اگر قرار بود کسی محاکمه و مجازت شود، خود آنها بودند.

امام علی(ع) در این زمینه می فرماید: «به خدا سوگند که او (طلحه) در خونخواهى عثمان، شتاب نکرد مگر از ترس آن که از او بازخواست شود؛ زیرا در میان جمعیت بر [ریختن خون] عثمان، کسى حریص تر از او نبود. از این رو، تصمیم گرفت بدانچه برایش سودمندتر است، مغالطه کند تا حقیقت را بپوشاند و مردم را به تردید و گمراهی دچار کند .

و در فرازی دیگر می فرمایند:

بخدا قسم … آنها حقی را مطالبه می نمایند که خود رها کرده اند و قصاص خونی را می خواهند که خود ریخته اند(و اللَّه … إنّهم لیطلبون حقّا، هم ترکوه، و دماً هم سفکوه) مسؤولیت قتل عثمان بر عهده هیچکس غیر از آنها نیست. قطعا آنها گروه تجاوز کار داخلی هستند …

تا آنجا که می فرماید: بخدا قسم طلحه و زبیر و عائشه بطور یقین می دانند که من بر حق هستم و خودشان بر باطل و ناحق اند» (الغدیر فی الکتاب و السنه و الادب، ج ۹، ص: ۱۶۸- ۱۵۲)

♦️چنان که امام علی(ع) به خوبی در وصف اصحاب جمل فرمودند ، یقیناً اصلاح طلبان نیز می دانند که مقصر اصلی خودشان هستند و علت این وضعیت نابسامان نیز، تخطی از اوامر رهبری ، دل بستن به بیگانگان و خصلت اشرافی گری وتنبلی دولت مورد حمایت آنان است ،در عین حال به خاطر رویگردانی مردم از آنان در انتخاب مجلس و احتمال تکرار آن در انتخابات ریاست جمهوری ، سعی می کنند همچون اصحاب جمل انتقام طرد از حکومت را از مردم و رهبری بگیرند .

تنها پادزهر این توطئه، هوشیاری مردم و فریب نخوردن چند باره از این جماعت دنیا پرست است وگرنه کشور و ملت به آتش آنان خواهد سوخت و مثل جنگ جمل(خدای ناکرده ) شاهد خسارت مالی، جانی و حیثیتی بر جامعه خواهیم بود .

پسندیدم(۰)نمی پسندم(۰)
ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان

 • مردم پای ثابت مناظره ها

  به گزارش خبرنگار ما پس از آغاز تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری و همچنین برگزاری مناظرات تلویزیونی نامزده، مردم نیز پای ثابت مناظره‌های تلویزیونی کاندیداها هستند. پسندیدم(۰)نمی پسندم(۰)

 • انتخابات زودرس بر اساس اصل ۱۳۱ قانون اساسی در پی شهادت رییس جمهور رییسی

  انتخابات زودرس بر اساس اصل ۱۳۱ قانون اساسی در پی شهادت رییس جمهور ریسی انتخابات زودرس بر اساس اصل ۱۳۱ قانون اساسی در پی شهادت رییس جمهور رییسی انتخابات ریاست جمهوری چهاردم ۸ تیرماه برگزار…

 • پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب

  پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب و اعلام عزامی عمومی در پی شهادت رییس جمهور و همراهان «رئیسی عزیز خستگی نمی‌شناخت» 🔹 پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی و اعلام عزای عمومی در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور…

 • إنا لله و إنا إلیه راجعون

  إنا لله و إنا إلیه راجعون رئیس‌جمهور به درجه رفیع شهادت نائل شد إنا لله و إنا إلیه راجعون رئیس جمهور کشورمون آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی به همراه تیم همراهشون در حادثه ناگوار…