کد خبر: 7905

تاریخ انتشار: تیر ۱۲, ۱۳۹۹

افتتاح طرح‌های ملی وزارت نیرو در استان‌های کرمانشاه و فارس توسط روحانی

  پروژه‌های ملی وزارت نیرو در استان‌های فارس و کرمانشاه توسط رئیس‌جمهور به بهره برداری رسید.  صبح امروز ۱۰ پروژه از طرح‌های ملی وزارت نیرو در استان‌های فارس و کرمانشاه توسط حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور از طریق ارتباط مجازی و ویدیو کنفرانسی به بهره‌برداری رسید.   رضا اردکانیان وزیر نیرو درباره این پروژه‌ها اظهار داشت: […]

 

پروژه‌های ملی وزارت نیرو در استان‌های فارس و کرمانشاه توسط رئیس‌جمهور به بهره برداری رسید.

 صبح امروز ۱۰ پروژه از طرح‌های ملی وزارت نیرو در استان‌های فارس و کرمانشاه توسط حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور از طریق ارتباط مجازی و ویدیو کنفرانسی به بهره‌برداری رسید.

 

رضا اردکانیان وزیر نیرو درباره این پروژه‌ها اظهار داشت: امروز ۱۰ پروژه در استان‌های فارس و کرمانشاه افتتاح می‌شود و از مهمترین این پروژه‌ها، آبرسانی به کلانشهر شیراز است که سال گذشته و در تابستان به شرایط جیره‌بندی آب در این شهر هم رسیده بودیم ولی با همراهی و صرفه‌جویی مردم، این شرایط را پشت سر گذاشتیم و مشکلات جمعیت قابل توجهی با افتتاح امروز رفع می‌شود.

وی افزود: شرایط کشور ما در موضوع آب نسبت به متوسط جهانی و در منطقه خوب است. امروز ۱۵ درصد جمعیت شهری دنیا هنوز به آب پایدار دسترسی ندارند و میزان این دسترسی در جمعیت روستایی ۳۷ درصد هستد؛ در کشور ما ۹۹ درصد جمعیت شهری به آب پایدار دسترسی دارند و این میزان در روستاها ۸۲ درصد است.

وزیر نیرو ادامه داد: جمعیت شهری ما همپای کشورهای توسعه‌یافته در زمینه شبکه‌های آب برای شرب و بهداشت است.

اردکانیان بیان کرد: امروز علاوه بر این افتتاح در شهر شیراز که شامل تصفیه‌خانه بزرگی است که سی و هفتمین تصفیه‌خانه‌ای است که در این دولت به افتتاح می‌رسد و تا پایان دولت به افتتاح پنجاه و دومین تصفیه‌خانه می‌رسیم و در این ۸ سال کمتر از هر دو ماه یک تصفیه‌خانه داشته‌ایم.

وی هم‌چنین گفت: سد مخزنی «شرفشاه» در استان کرمانشاه چهل و سومین سدی است که در دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری می‌رسد و ما با این افتتاح به عدد ۱۸۷ سد مخزنی در کشور می‌رسیم. تقریبا در هر ۵۰ روز یک سد مخزنی در این دولت به ثمر رسیده است.

/تسنیم

پسندیدم(۰)نمی پسندم(۰)
ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان