کد خبر: 6040

تاریخ انتشار: آبان ۱۲, ۱۳۹۸

در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی گراش

امام جمعه گراش: این مسئولیت ها امانت است نه طعمه/فرماندار گراش : یکی از سخترین کارها جلسه است

در دومن جلسه شورای فرهنگ عموی گراش در سال جاری با حضور مسولین و اعضای شورا در موضوعات ۱۳ آبان ، هفته وحدت،مسائل فرهنگی شهر و…. گفتگو و تبادل نظر کردند… مهدی آینه افروز رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گراش و دبیر شورای فرهنگ عمومی در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان در […]

در دومن جلسه شورای فرهنگ عموی گراش در سال جاری با حضور مسولین و اعضای شورا در موضوعات ۱۳ آبان ، هفته وحدت،مسائل فرهنگی شهر و…. گفتگو و تبادل نظر کردند…

مهدی آینه افروز رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گراش و دبیر شورای فرهنگ عمومی در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان در سال جاری با اشاره جلسه قبلی این شورا گفت: برخی مصوبات جلسه قبلی اجرایی و بعضی در حال پیگیری می باشد. همچنین آینه افروز افزود: در این جلسه می بایست در مورد تشکیل واحد تحقیق و پژوهش شورای فرهنگ عمومی و برگزاری مراسم هفته وحدت و همچنین مراسم راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان تصمیم گیری نمود.

امام جمعه شهرستان گراش حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر بخشایش پوردر این جلسه گفت: با آرزوی قبولی عزاداری ها و طاعت همه عزیزان در ماه محرم و صفر و تبریک حلول ماه ربیع ، ابتدا با اشاره به فرمایشی از حضرت امیرالمومنین علیه السلام و توضیحی در این باره گفت : مسئولین باید از آفات ریاست طلبی برحذر باشند.

بخشایش پور در این باره به خاطره یکی از بزرگان اشاره کرد که می گفت دعوای دو کودک را در کوچه دیدم که بر سر یک گردو دعوا می کردند و یکی از کودکان با چوب به چشم کودک دیگر زد چشم او را کور کرد هردو با ناراحتی گردو را رها کرده و به طرف منزل خود رفتند ، یکی ناراحت ازازدست دادن چشم خود و دیگری ترس از تنبیه به خاطر خطای انجام داده  گردو را رها کردند من نیز برای جستجو به طرف گردو رفتم و آن را باز کردم متوجه شدم که گردو تو خالی است . مثل دنیا طلبی در دنیا همین مسئله گردو است در روز قیامت بنی بشر حسرت دارد که چرا بیشتر اهل دین نبود.

امام جمعه گراش افزود  مسئولین مراقب پست و مقام ها باشند اسارت نسبت به منیت زیاد است نمی توان خود را به الاجبار به مردم و جامعه قبولاند و تحمیل نمود، مسئولیت برای ما طعمه نیست امانت است و روز قیامت در این مورد بازخواست خواهیم شد.

وی افزود :عمر مردم (وقتی مردم) فرهنگ و اختیار آنها که در اختیار ماست امانت است و ما باید امانت دار خوبی برای مردم باشیم. شورای فرهنگ عمومی دارای ظرفیت بزرگی می باشد، اقتصاد مردم نیز به فرهنگ مرتبط است نباید مصرف گرایی ترویج پیدا کند ،مسئله فرهنگی، وحدت سیاسی، سنگ بنا این ها مسئله فرهنگ است .

حجت الاسلام بخشایش پور خاطر نشان کرد : ما باید به حرف هایی که میزنیم پایبند باشیم همچنین وی با اشاره به کیفی بخشی به مجالس ختم و اصلاح زمان تشکیل جلسات ادارات (از مصوبات جلسه قبل)گفت بعضی از جلسات اقتضا می کند که در وقت اداری باشد ولی آن جلساتی که امکانش وجود دارد باید در ساعت آخر وقت باشد که کارهای مراجعین وارباب رجوع معطل جلسات نماند. ما می‌توانیم در این کار اسوه و الگویی برای سایر شهرستان‌ها باشیم آنچه که می تواند کیفیت بخشد اینکه مدیر احسن وقتش را برای خدمت به مردم بگذارد.

ریس شورای فرهنگ عمومی در ادامه گفت: در بحث هیات مذهبی باید سازکاری داشته باشیم و آنها را ساماندهی کنیم . در رابطه با تشکیل واحد پژوهش برای شورای فرهنگی عمومی استفاده از جوانان نخبه و تجربه پیشکسوتان با تشکیل کارگروه فکری باید انجام شود  و در خصوص ۱۳ آبان متولی اش آموزش و پرورش است که …. با تاخیر انجام گرفت .

فرودی فرماندار گراش در این جلسه  نیز با تشکر از مردم و هیات مذهبی برای آباد نگه داشتن شهر گفت : امید است که همه مردم دانش آموزان اصناف و بازاریان همه و همه در این راهپیمایی حضور پرشور داشته باشند. فرهنگ عمومی مقوله‌ای بسیار بسیار مهم است، گاهی اوقات آنقدر درگیر مسائل اجرایی هستیم که از مسائل دیگر غفلت می کنیم.

فرودی افزود: تلاش برای ساماندهی موکب ها و جلوگیری از ترافیک، فرهنگ بهداشت و رسالت بهداشتی باید مد نظر قرار گیرد ، استفاده از ظروف یکبار مصرف کار خوبی نیست که باید اصلاح شود.

فرماندار گراش گفت:  در ارتباط با به مصوبه ساعت جلسات مقدور نیست همه جلسات اینگونه تشکیل شود این تصمیم قابلیت اجرایی ندارد ولی باید تلاش کنیم که جلسه در ساعتی باشد که مراجعات کمتری داشته باشیم.

فرماندار گفت یکی از سخت ترین کارها جلسه است، جلسه که برای خودمان نمی گیریم ، برای مردم است .

 

رضایی رئیس اموزش و پرورش در رابطه با ۱۳ آبان گفت :جلسه ای با فرمانده سپاه داشتیم ۱۳ آبان را با حضورر پرشور دانش‌آموزان برگزار می‌کنیم ، یکی از برنامه ها اعزام دانش آموزان به اردوی راهیان نور بود.

رضایی در ادامه افزود:از جلو دبیرستان سیدالشهدا تا حسینیه چهارده معصوم مسیر راهپیمایی مشخص شده است و در باغ ملی محل قرائت قطعنامه و سخنرانی می باشد که حدود ۲ هزار نفر دانش آموز انتظار داریم در راهپیمایی شرکت کنند .

سرگرد پاسدار مجتبی دهقان فرمانده سپاه گراش از تاخیر تشکیل جلسه هماهنگی ۱۳ آبان به صراحت گله کرد و به فرماندار گفت کم کاری از طرف فرمانداری بوده است که باید جناب فرماندار این قضایا را مدیریت نماید. برنامه ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی است.

دهقان افزود : برنامه ۱۳ آبان برنامه ای نیست که در آن کوتاهی کنند چنین برنامه هایی باید در قالب ستاد انجام شود و در طول سال برخی برنامه ها از قبل مشخص است از روز شنبه نامه زده شده به فرمانداری و تا روز پنج شنبه هیچ اقدامی انجام نشده است همچنین جلسه هفته وحدت باید زودتر از این تشکیل می شد و فرصتی باقی نمانده است، فصد متهم کردن هیچ کسی یا نهادی را ندارم  لذا عزیزان باید نسبت به این مسائل احتمام ویژه داشته باشند.

پسندیدم(۵)نمی پسندم(۰)
ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان