کد خبر: 1533

تاریخ انتشار: دی ۱۵, ۱۳۹۷

امام جمعه گراش : چرا در زمان رضا خان به مسجد و نماز ما دست نزدند، ولی به سراغ چادر زنان و دختران ما آمدند؟

  به گزاش خبرنگار گراش انقلابی حجت الاسلام سید محمد باقر بخشایش پور  در خطبه دوم نمازجمعه ۱۴ دی ماه ۹۷ با اشاره به مسئله حجاب و هدف ایجاد بی بند و باری با کشف حجاب در دوران های تاریخی ایران خاطرنشان کردند : ” هشتاد وسه سال پیش در روز ۱۷ دی کشف حجاب […]

 

به گزاش خبرنگار گراش انقلابی حجت الاسلام سید محمد باقر بخشایش پور  در خطبه دوم نمازجمعه ۱۴ دی ماه ۹۷ با اشاره به مسئله حجاب و هدف ایجاد بی بند و باری با کشف حجاب در دوران های تاریخی ایران خاطرنشان کردند :

” هشتاد وسه سال پیش در روز ۱۷ دی کشف حجاب اجباری رضاخانی در کشور شروع شد، آن روز برداشت متدینین از نظام حکومتی، یک نظام بی‌دین، یک نظام دشمن اسلام، یک نظام دشمن قرآن ویک جریان حاکم جائر بی دین بود که دست به یک سلسله حرکت‌های ناهنجار دین زدایی زده است که باید در برابرش مقاومت کرد و شهدایی به اسلام تقدیم کرد. به خاطر ایستادگی در مقابل یک جریان حاکم جائر بی‌دین که فقط می‌خواهد دین زدایی کند اما آن روز به این نکته توجه نشد که کشف حجاب اجباری به‌وسیله یک مزدور انگلیسی با طرح انگلیسی به چه منظور اجرا شد؟ اصلاً مگر مسئله حجاب چه مانع و مشکلی با استعمار بریتانیا و سلطه و نفوذ سیاسی انگلیس داشت که انگلیسی‌ها آمدند به چادر و روسری زنان ما دست زدند؟ این را باید بررسی کنیم که چرا این‌گونه شد؟ رضاخان یک نوکر حلقه‌به‌گوش ویک بی‌سواد قلدر چکمه به‌پای انگلیسی بود و اصل سیاست برای دولت بریتانیا و انگلیس بود، این‌ها چرا در همه مسائل به مسجد، نماز و سیاست ما دست نزدند، ولی به سراغ چادر زن‌ها و حجاب دختران ما آمدند؟ آیا فقط منظور توسعه فحشا بود؟ آیا فقط منظور این بود که در بین مردم بی‌بندوباری راه بیندازند یا هدف بالاتری را در سیاست استعماری بریتانیا دنبال می‌کردند؟ ”

در ادامه امام جمعه گراش اشاره کردند :

“این‌ها به این نتیجه رسیده بودند که با آن تجربه ای که آنها در استعمار هند پیدا کرده بودند و موانعی که آنجا سر راه خودشان دیدند که از دل آن مردم یک ناجی به نام گاندی بیرون آمد و بعد هند را از دست بریتانیا گرفت، حساب کردند اگر بیایند یک طرحی را اجرا کنند که دیگر در نتیجه ی اجرای این طرح در این مملکت، نیروی انسانی کارآمد با عرضه‌ی اندیشمند به وجود نیاید، این کشور از سرمایه انسانی خالی و تهی می شود و از اصول اعتباری سنت اسلامی هم این کشور خالی خواهد شد،اگر این دو کار بشود، استعمار بریتانیا در این کشور مسلط می‌شود و برای این‌که این مسئله صورت بگیرد،گفتند تنها راهش برداشتن چادر ازسر زنان ایرانی وریشه کن کردن حجاب واینکه براندازی دین چه ارتباطی با حجاب دارد چون دخترخانم هایی که ازدواج می کنند این ها درکانون زندگیشان انسان تربیت می کنند یعنی حتی یک خانم پیرزنی که ۶۰ یا ۷۰ سال سن دارد وبی سواد هم هست ،همین بی سواد متدین محصول تربیتی اش دکتر و مهندس و استاد دانشگاه و عالم دینی است اما اگر آمدند و چادر را از سر این مادر برداشتند وبه عرصه ی هرزگی وبی بندوباری کشانیدند، ایشان دیگر نمی تواند در دامنش یک نیروی متدین انقلابی تحویل جامعه بدهد.”

خطیب جمعه گراش با اشاره به سالروز شهادت شهید احمدی روشن گفتند :

“برادران . خواهران ، روز پنج شنبه سالروز شهادت یک نیروی نخبه ی دانشمند انقلابی شهید احمدی روشن است که به دست ایادی منافقین کوردل به شهادت رسید ،غیر از این بود که در دامن یک مادر عفیفه ی پاکدامن تربیت شد؟و آن مادر که به نام شادی و تفریح در منزل و ماشین فیلم و موسیقی مبتذل می گذارد ولباس های نامناسب برتن این بچه می کند ،این بچه فردا می تواند متدین باربیاید؟لذا این توطئه کشف حجاب فقط برای سال ۱۳۱۴ نیست ؟ همین حالا هم ما در معرض این دام دشمن هستیم ! مردم شما خودتان برای آینده ی فرزندان تان دل بسوزانید!.”

حجت الاسلام سید محمد باقر بخشایش پور با یادآوری قیام نوزدهم دی ماه و دلیل این قیام و نزدیکی به این رویداد عظیم تاریخی گفتند :
“در سال ۵۶ به مناسبت روز ۱۷ دی، روزنامه اطلاعات، مزدور ستم‌شاهی آن روز مقاله‌ای را نوشت، در این مقاله که با اسم مستعار رشیدی مطلق این مقاله نوشته‌شده بود و اصل مقاله، نوشته سردبیر مزدور ساواکی آن روز روزنامه اطلاعات بود، اعلام کرده بود بی‌حجابی فضیلت است، حجاب کهنه‌پرستی است و وجود مقدس امام بزرگوار را در این مقاله مورد اهانت قرار داده بود.

دربرخورد با این اهانت ،حوزه علمیه قم فضلا و بزرگان از خواندن این مقاله برآشفته شدند ، در صبح روز ۱۸ دی در سال ۵۶ بود، ابتدا فضلای حوزه در منزل آیت‌الله نوری همدانی که از مراجع عظام تقلید امروز هستند اجتماع کردند و ازآنجا به بیوت مراجع رفتند، وقیام مردم ازاینجا شروع شد و در روز ۱۹ دی، این قیام در شهر قم از روحانیت و حوزه های علمیه به صورت یک قیام مردمی درآمد و نهایت این حرکت و توسعه این حرکت در همه شهرهای ایران و در تمام کشور، جریان نهضت امام بزرگوار را به پیروزی انقلاب اسلامی متصل کرد.”

امام جمعه گراش بر ضرورت توجه و جلوگیری از سرمایه گذاری تبلیغات انحرافی و عرضه پوشاک نامناسب  در کشور اسلامی ادامه دادند و گفتند :

“در جریان اعتماد سازی به غربی ها صدها فروشگاه مدلینگ در کشور ایجاد شده تا جوانان ما را منحرف کنند، خوب این هایی که یک پیچ و مهره از دستگاه الکترونیکی خود را حاضر نیستند به ما بفروشند. یک آقایی می‌گوید با برجام عزت پیدا کردیم. چه عزتی؟ اینکه شرکت مدلینگ ایتالیایی بیاید عزت است؟ چرا دستگاه‌های دانش بنیان خارجی حاضر نیستند سرمایه گذاری کنند؟ این عزت است؟
عزت متعلق به خدا و پیغمبر و مومنان است، این عزت آوردن جنس بنجل مدل خارجی به کشور است یا دشمنی با کفار و مشرکان است و دشمن ستیزی و استکبار ستیزی است؟ این عزت متعلق به خون بالغ بر ۲۲۳ هزار شهید است که امروز شمای مسئول در سایه ی امنیتی که این شهدای مدافع حرم ایجاد کردند لباس اسلام ترویج شود نه مدلینگ بریتانیا ؟ اگر اینطور نیست این همه لباسهای بدن نمای به اصطلاحات ضد اسلامی وشعارهای مروج همجنس گرایی چطور وارد کشور می شود؟ غیر از این است که یه عده دین ستیز درصد استحاله ی فرهنگی اند؟ بازار ۸۰ میلیونی ایران از جنس بنجل خارجی مروج فرنگ پرشده و یک دختر و زن متدین ما می گوید من به سختی می توانم لباس متناسب با دین و اعتقادم فراهم کنم؟ این ولنگاری فرهنگی قابل اغماض نیست؟! برادر مسئول شما از قیامت و آینی که زمینه ی فساد و بی بندوباری در این کشور رواج پیدا می کند چرا از خدا نمی ترسی؟ شما از آه ان پدر و مادری که ثمره ی زندگیش را فدای دین کرد نمی ترسی؟”

علی کل حال در آفند و پدافند فرهنگی یک ولنگاری وجود دارد و تساهل و تسامحی دیده می‌شود که دارای علت است و علت آن توجه سیاسی برخی مسئولان و متولیان فرهنگی به قشر “اقلیت لائیک” در این کشور است.

که برای خوشایند یک قشر لائیک می‌خواهند در اجرای ارزش‌های دینی دچار ولنگاری شوند
مردم دین‌شان را دوست دارند و اگر دین‌شان را نمی‌خواستند با سینه خشک به استقبال گلوله نمی‌رفتند. اینکه هر وقتی در هر عرصه‌ای یک عده افرادی که خودشان متولی فرهنگ هستند، آن طرف میز بایستند و مدافع لاابالی‌گری باشند با خون شهدا تناقض دارد. ”

 

در پایان خطیب جمعه گراش حجت الاسلام سید محمد باقر بخشایش پور با تاکید بر جلوگیری از ترویج فرهنگ غلط غربی در جامعه اسلامی از مسئولان و مردم خواستند در این امر توجهات لازم را داشته باشند و اقدامات مناسب را انجام دهند  ، همچنین ایشان شهادت سردار سرلشگر پاسدار شهید حاج احمد کاظمی در سال ۱۳۸۴ و سالروز عملیات کربلای پنج در شلمچه و شرق بصره را تسلیت و تبریک عرض کردند .

پسندیدم(۵)نمی پسندم(۷)
دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

 • جعفر

  تاریخ :

  1 - 3

  بی بندباری فقط بخاطر حجاب پیش میاد ؟
  نکنه این همه دزدی بزرگ در بانکها ادارها
  این همه فقر
  این همه دروغ توسط مسئولین تقصیر رضاشاه هستش ؟
  کاش دنیاه رو از دید خودتون فقط نمیدیدید

  پسندیدم(۱)نمی پسندم(۳)

  پاسخ

ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان