کد خبر: 3631

تاریخ انتشار: اردیبهشت ۸, ۱۳۹۸

امیرحمزه مهرابی

برنامه آمریکا برای اجرای مدل اوکراین در انتخابات ایران/«این بار؛ به صحنه آوردن شومن ها »

  بخش اول #ولادیمیر_زیلنسکی” کمدین ۴۱ ساله و “#شومن” برنامه‌های سرگرم کننده تلویزیونی و طرفدار غرب، با کسب ۷۳ درصد آراء رئیس جمهور اوکراین شد. این چهره تلویزیونی و سینمایی اوکراین، فاقد پیشینه سیاسی بوده و رسانه‌ها به او لقب” #ترامپ_اوکراین” را داده‌اند. جالب اینکه او در پیشینه بازیگری خود، سابقه بازی در نقش یک […]

 

بخش اول

#ولادیمیر_زیلنسکی” کمدین ۴۱ ساله و “#شومن” برنامه‌های سرگرم کننده تلویزیونی و طرفدار غرب، با کسب ۷۳ درصد آراء رئیس جمهور اوکراین شد.
این چهره تلویزیونی و سینمایی اوکراین، فاقد پیشینه سیاسی بوده و رسانه‌ها به او لقب” #ترامپ_اوکراین” را داده‌اند.
جالب اینکه او در پیشینه بازیگری خود، سابقه بازی در نقش یک رییس جمهوری “گیج و کودن” در یک سریال تلویزیونی در اوکراین را نیز دارد.

🔸تحولات اوکراین، به دلیل قرار گرفتن این کشور در خط مقدم نزاع غرب با روسیه ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بعنوان موفقیت «مدل غربی» بر «مدل روسی» تلقی می شود.

🔴مروری برطرح های گذشته غرب در منطقه و ایران

🌈#انقلابهایرنگی
-یک دهه قبل غربی ها با دامن زدن به «انقلاب های رنگی» ( مخملی) ، توانستند در برخی از کشورهای اروپای شرقی وآسیای مرکزی حکومت های دست نشانده خود را بر سر کار بیاورند و روسیه را به انفعال بکشانند.
ولی اجرای این مدل درایران (علی رغم برنامه ریزی وسیع و گسترده) و در جریان فتنه ۸۸ با شکست روبرو شد. هرچند خسارات زیادی را در پی داشت .
دولت هایی هم که با شعار تقلب در انتخابات و در فرایند انقلاب های مخملی در اروپا و آسیای مرکزی روی کار آمده بودند یکی پس از دیگری از صحنه خارج شدند.

💥#انقلاب_میدانی:
دامن زدن به نارضایتی ها و کشاندن مردم به خیابان، یکی دیگر از روش هایی است که غربی ها برای به کرسی نشاندن دست نشاندگان خود در کشور های منطقه از آن استفاده می کنند. در اوکران ، مقامات غربی در جریان « انقلاب میدانی» با تحریک احساسات مردم و حمایت و حضورعلنی در میان معترضین، توانستند دولت منتخب مردم و طرفدار روسیه (ویکتور یانوکوویچ ) را ساقط و فرد دست نشانده خود را به کرسی بنشانند.( سال ۲۰۱۴ )
اما در ایران با طرح «#تابستان_داغ» و فشار های بی سابقه اقتصادی – روانی و همراهی تلویحی و علنی برخی از مسئولین داخلی در دامن زدن به نارضایتی عمومی و کشاندن مردم به درگیری خیابانی، نتوانستند مردم را علیه کلیت نظام و رهبری بسیج کنند(اواخر سال ۹۶ و نیمه سال ۹۷)

این بحث ادامه دارد ⏪

پسندیدم(۱)نمی پسندم(۰)
ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان