کد خبر: 8897

تاریخ انتشار: بهمن ۲۲, ۱۳۹۹

تجلیل از کشاورز نمونه/با احیا قنات در شهر ارد کشت ۷۳ هکتار کنجد و کلزا اضافه شد

از کشاورز نمونه استانی شهرستان گراش تجلیل شد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گراش در ضمن مراسم تجلیل از طرح مرمت ، احیاء و اجرای طرح آبیاری نوین قنات کشکویه ارد گفت: هدف از انتخاب نمونه های بخش کشاورزی الگو سازی از بهره برداران موفق است . به گزارش گراش انقلابی به نقل از  روابط عمومی […]

از کشاورز نمونه استانی شهرستان گراش تجلیل شد


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گراش در ضمن مراسم تجلیل از طرح مرمت ، احیاء و اجرای طرح آبیاری نوین قنات کشکویه ارد گفت: هدف از انتخاب نمونه های بخش کشاورزی الگو سازی از بهره برداران موفق است .
به گزارش گراش انقلابی به نقل از  روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گراش ، حسن مرادی مدیر جهادکشاورزی گراش گفت: با هدف جلوگیری از هدر رفت آب قنات و ترغیب کشاورزان ، پروژه احیاء این قنات طی دو فاز انجام گرفت و در مجموع ۱۶ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال هزینه داشت .
وی در این مراسم افزود : فاز اول این طرح شامل لایروبی ، اجرای خط انتقال آب به میزان ۳۳۰۰ متر از مظهر قنات با لوله ۱۰ اینچی پلی اتیلن به اراضی کشاورزی پایین دست و احداث یک باب استخر ذخیره آب با گنجایش ۳۶۰۰ متر مکعب در خرداد ماه امسال به پایان رسید.

مهندس مرادی بیان کرد : از نیمه تیر ماه سال جاری با لوله گذاری به طول ۵۰۰ متر فاز دوم طرح نیز به اتمام رسید و در مجموع مشکل آب ۹۶ هکتار از اراضی کشاورزی پایین دست این قنات مرتفع گردید .
مرادی با اشاره به قبل از اجرای این طرح گفت : قبل از اجرای این طرح به خاطر ، انسداد و ریزش مسیر آب قنات، میزان آب استحصالی قنات حدود ۱۲ لیتر بر ثانیه بود و پس اتمام کار به ۵۰لیتر بر ثانیه رسیده است.
مرادی خاطر نشان کرد : در اجرای موفقیت آمیز این طرح مشارکت مردم و بخش خصوصی و دولت بوده است، امسال با بهره گیری از آب قنات و اجرای طرح سیستم آبیاری تحت فشار ۷۳ هکتار از اراضی پایاب قنات به کشت کنجد و کلزا اختصاص یافته است.
این مراسم به صورت ویدئو کنفرانس با حضور ریاست محترم جمهور و وزیر جهاد کشاورزی در تهران و استان دار و رئیس سازمان جهاد کشاورزی در فارس و فرماندار و شورای اداری در سطح شهرستان ها به صورت همزمان برگزار گردید. و در مراسم شهرستان گراش از محمد رضا شکوه زاده نماینده کار فرما طرح تقدیر و به رسم یادبود تندیس این همایش و لوایح تقدیر از طرف عنایت ا.. رحیمی استاندار فارس و دکتر حسین پژمان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به وی داده شد .

پسندیدم(۰)نمی پسندم(۰)
ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان