کد خبر: 8295

تاریخ انتشار: شهریور ۶, ۱۳۹۹

جزئیات رایگان شدن برق ۳۰ میلیون نفر

  🔹وزیر نیرو: بر اساس مصوبه دیروز، مصرف‌کنندگان خانگی در سه گروه کم‌مصرف، خوش‌مصرف و پرمصرف دسته‌بندی خواهند شد. 🔹مشترکان کم‌مصرف از تخفیف ۱۰۰ درصدی در قبض برق برخوردار شده و برق برایشان رایگان خواهد شد. 🔹دو ماه به هیئت وزیران وقت داده شده تا دستورالعمل‌های دقیق این طرح را تدوین کند. 🔹هم‌اکنون ۸.۴ میلیون […]

 

🔹وزیر نیرو: بر اساس مصوبه دیروز، مصرف‌کنندگان خانگی در سه گروه کم‌مصرف، خوش‌مصرف و پرمصرف دسته‌بندی خواهند شد.

🔹مشترکان کم‌مصرف از تخفیف ۱۰۰ درصدی در قبض برق برخوردار شده و برق برایشان رایگان خواهد شد.

🔹دو ماه به هیئت وزیران وقت داده شده تا دستورالعمل‌های دقیق این طرح را تدوین کند.

🔹هم‌اکنون ۸.۴ میلیون مشترک برق می‌توانند از برق رایگان استفاده کنند و با اقدامات وزارت نیرو این آمار افزایش خواهد یافت.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با بیان اینکه با اعمال تحریم های حداکثری آمریکا علیه ایران معادل ۹۰۰ هزار میلیارد تومان درآمد کشور کاهش یافته است، اظهار داشت: ملت ایران با مقاومت و ایستادگی در مقابل توطئه ها و فشارها، اجازه نداد هدف دشمن برای به فروپاشی کشاندن نظام محقق شود.
رئیس جمهور با بیان اینکه با وجود اعمال شدید ترین تحریم ها طی دو سال گذشته، مهمترین افتتاح ها را در کشور داشته ایم، افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۲۱ افتتاح بزرگ داشته ایم که تنها یکی از آنها ۴٫۷  میلیارد دلار  ارزش دارد.
روحانی خاطرنشان کرد: در شرایط تحریم با مجانی شدن برق بیش از ۳۰ میلیون نفر از مردم کشور، آرزوی ۴۲ ساله محقق شده است و این مایه افتخار دولت دوازدهم است.
رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه فشار تحریم ها با شیوع کرونا مضاعف شد، تصریح کرد: درحالی که کشورهای بزرگ دنیا در مقابله با کرونا در زمینه تامین تخت های بیمارستانی، تجهیزات درمانی، بهداشتی و دارو با مشکلات زیادی مواجه شدند، در مدت زمانی که ما با همه گیری کرونا درگیر شدیم، هیچ گاه پیش نیامد که در تامین تخت های بیمارستانی و مراقبت‌های ویژه دچار مشکل شویم.
روحانی اظهار داشت: درحالی که در کشورهای غربی، شیوع کرونا باعث وحشت مردم و کمیاب شدن اقلام و نیازمندی های روزمره شد و حتی شاهد سرقت لوازم و تجهیزات بهداشتی  بودیم، در کشورمان با روحیه ایستادگی مردم و همت تولیدکنندگان و به ویژه فعالان بنگاه های دانش بنیان، همه نیازمندی‌های بهداشتی و پزشکی در داخل کشور تولید شد و چرخ تولید کشور حتی برای یک روز از حرکت باز نایستاد.

دولت/

پسندیدم(۰)نمی پسندم(۰)
ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان