کد خبر: 8913

تاریخ انتشار: بهمن ۲۴, ۱۳۹۹

جزئیات نجات بیمار (خودکشی) با تزریق ۵هزار آمپول همزمان

تزریق ۵ هزار آمپول برای نجات از خودکشی پزشک اورژانس بیمارستان افضلی پور کرمان برای نجات مردی که با سیانور (سیانید) خودکشی کرده بود دستور داد ۵ هزار آمپول B12 برای وی تزریق شود. برای تزریق این تعداد آمپول از دو پرستار به صورت همزمان استفاده شد و بیمار که اقدام به خودکشی کرده بود […]

تزریق ۵ هزار آمپول برای نجات از خودکشی

پزشک اورژانس بیمارستان افضلی پور کرمان برای نجات مردی که با سیانور (سیانید) خودکشی کرده بود دستور داد ۵ هزار آمپول B12 برای وی تزریق شود.

برای تزریق این تعداد آمپول از دو پرستار به صورت همزمان استفاده شد و بیمار که اقدام به خودکشی کرده بود از مرگ حتمی نجات یافت.ا

ین اتفاق روز گذشته (سه شنبه ۲۱ بهمن ۹۹) روی داده است. ویتامینB12 (هیدروکسی کوبالامین) یک نوع آنتی دوت برای سیانید است که با سم باند (متحد) شده و باعث خروج سم از بدن می شود.

به گزارش گراش انقلابی به نقل از عصر ایران:پزشک اورژانس بیمارستان افضلی پور کرمان بر ای نجات دختری که با سیانور (سیانید) خودکشی کرده بود دستور داد ۵ هزار آمپول B12 (1 میلی گرمی) برای وی تزریق شود. این خبری بود که در فضای مجازی منتشر شده است.

توضیح دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این مورد را بخوانید.

مدیر گروه مسمومیت های دانشگاه علوم پزشکی کرمان و بیمارستان افضلی پور کرمان درباره خبر تزریق ۵ هزار آمپول برای نجات از خودکشی در کرمان توضیح داد.

دکترشهراد تاج الدینی، فلوشیپ سم شناسی و مسمومیت و مدیر گروه مسمومیت های دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان افضلی پور کرمان توضیح داد این بیمار با علایم حیاتی ناپایدار و مصرف پودر سفید رنگ ( به گفته پزشکان و همراهان وی سیانور بود) از یکی از شهرستان های استان به مرکز آموزشی درمانی افضلی پور کرمان مراجعه می کند .

وی با تشریح روند درمان گفت: فرد بیمار تحت درمان و تزریق یک گرم آمپول هیدروکسی کوبالامین که همان ویتامین B12 است، قرار گرفت.

تاج الدینی گفت: مطالب مطرح شده در فضای های مجازی و خبری مبنی بر تزریق ۵ هزار آمپول کاملا کذب می باشد .

وی با ابراز رضایت از روند درمان خاطر نشان کرد: پس از درمان های لازم خوشبختانه علایم حیاتی بیمار پایدار و نجات یافت.

پسندیدم(۰)نمی پسندم(۰)
ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان