کد خبر: 3950

تاریخ انتشار: اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸

جلسه شورای زکات با حضور حاج آقا جعفری رئیس اداره زکات استان در گراش برگزار شد

جلسه شورای زکات با حضور حاج آقا جعفری رئیس اداره زکات استان در گراش برگزار شد. به گزارش خبرنگار گراش انقلابی یکشنبه ۲۲ اردیبهشت جلسه شورای زکات شهرستان گراش با میزبانی امام جمعه با حضور حاج آقای جعفری رئیس اداره زکات کمیته امداد استان فارس برگزار شد. در این جلسه ابتدا حاج آقا پور جمشید […]

جلسه شورای زکات با حضور حاج آقا جعفری رئیس اداره زکات استان در گراش برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گراش انقلابی یکشنبه ۲۲ اردیبهشت جلسه شورای زکات شهرستان گراش با میزبانی امام جمعه با حضور حاج آقای جعفری رئیس اداره زکات کمیته امداد استان فارس برگزار شد.

در این جلسه ابتدا حاج آقا پور جمشید مسئول جمع آوری زکات کمیته امداد گراش با ارائه گزارشی از عملکرد یک ساله شورای زکات شهرستان گراش گفت : در سال ۹۷ مبلغ ۲۴۵ میلیون تومان زکات جمع آوری و در بین محرومین همان منطقه توزیع شده است.

پور جمشید از مردم و کشاورزان و دام داران و  همه ارگانها و اداراتی که همکاری کرده بودند تشکر کرد.

در این جلسه حاج آقای بخشایشپور امام جمعه گراش و رئیس شورای زکات شهرستان گفت: ملاک پرداخت زکات رسیدن به مبلغ خاصی نیست بلکه ملاک اجرای حکم الهی است و با زرس قاطع می گویم در این شهرستان که مردمی متدین و مقید هستند آمار های واقعی پرداخت زکات بیشتر از این هاست ولی گزارش نشده است . چرا که بعضا خودشان پرداخت می کنند و گزارشی هم نمی دهند.

رئیس شورای زکات با بیان خاطره از زمان تبلیغ خود در نیریز گفت باید برای انتخاب عاملین زکات خیلی دقت نمود که فردی معتمد و دارای مقبولیت اجتماعی در هر جامعه باشد، چرا که تاثیر زیادی دارد.

بخشایش پور افزود : ارائه گزارش عملکرد به مردم بسیار با اهمیت است و اگر شفاف سازی صورت پذیرد مردم بیشتر اعتماد خواهند کرد.

در ادامه حاج آقا جعفری رئیس اداره زکات استان گفت: امسال در استان ۵۶ میلیارد تومن زکات جمع آوری و توزیع شده است.

جعفری افزود: ما باید این امر واجب الهی را به همه بشناسانیم تا ان شاالله نام گراش که در استان زبان زد است در امر زکات نیز همانگونه شود.

آقای فرودی فرماندار نیز گفت: زکات باید نهادینه شود و این نیاز به تبلیغ دارد ، در گراش مردم متدین هستند و مبلغ زکات خیلی بیشتر از اینهاست.

فرودی در پایان گفت: ما متعهد می شویم هر میزان اعتبار که از منابع زکات در پروژه های کد دار هزینه شود به همان اندازه فرمانداری نیز اعتبار بگذارد تا مردم به پرداخت زکات تشویق شوند.

در پایان نیز از تعدادی فعالان و عاملین زکات تقدیر شد.

پسندیدم(۱)نمی پسندم(۰)
ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان