ویدیو ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

حضور جهادگران/آغاز بازسازی روستای زلزله زده خلیلی به یاد سردار سلیمانی

با حضور جهادی جهادگران گراش عملیات بازسازی روستای زلزله زده خلیلی آغاز شد. اولویت شروع بازسازی و بهسازی با محرومینی که تحت پوشش کمیته امداد هستند بوده است.

به گزارش گراش انقلابی :

با حضور جهادی جهادگران گراش عملیات بازسازی روستای زلزله زده خلیلی آغاز شد. اولویت شروع بازسازی و بهسازی با محرومینی که تحت پوشش کمیته امداد هستند بوده است.

چهارشنبه بیست و دوم مرداد ۹۹ اولین گروه جهادی از گراش به منظور آغاز بازسازی با اولویت خانواده های تحت پوشش کمیته امداد به خلیلی اعزام شد.

سرهنگ ستاری فرمانده بسیج سپاه گراش : با توجه به وقوع زلزله در دهستان خلیلی و روستاهای اطراف به منظور بازسازی و محرومیت زدایی با ظرفیت گروههای جهادی و همکاری مسولین ذیربط عملیات بازسازی را آغاز نمودیم.

ستاری گفت: هدف ما تزریق روح امید به جامعه دردمند این روستاهای محروم است. از آنجایی که روال پرداخت وام مستلزم طی روند اداری بوده و کمی زمان بر شده است و  از طرفی با توجه به شدت گرمای هوا و بی سر پناه بودن برخی خانواده‌ها ، زندگی در چادر در این گرما، طاقت فرسا است. لذا با تشکیل ستاد جهادی بازسازی و بهسازی منازل زلزله زدگان و همکاهنگی و همکاری سایر ارگان ها و برخی خیرین و تشکلات خیریه تصمیم بر اعزام گروههای جهادی به مناطق زلزله زده گرفته شد.

سروان علیرضا دهقانی فر در این باره گفت: پس از بازدید و بررسی های به عمل آمده به اتفاق شورا و دهیار و هماهنگی های انجام شده با بخشداری و کمیته امداد و بهزیستی و بنیاد مسکن و موکب شباب المحسن و سایر مسولین مرتبط و با برنامه ریزی انجام شده ۵۰جهادگر در قالب سه گروه جهادی از چهار شنبه تا یکشنبه در روستای خلیلی حضور یافته و خدمت جهادی در تخصص های دیوار چینی،کاشی کاری، برق کشی ساختمان، سیمانکاری و… به منازل هدف ارائه می شود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه گراش افزود: در این فاز از اردوهای جهادی  دو منزل کم بضاعت که تحت پوشش کمیته امداد بودند را با حضور گروههای جهادی تکمیل نموده تا این عزیزان بتوانند وارد سرپناه امن شوند و نگرانی ریزش سقف را در منازل آسیب دیده نداشته باشند.

وی افزود : ضمن دعوت به همکاری و کمک های خیرخواهانه مردم نوع دوست به مردم آسیب دیده زلزله از مسئولین و خیرین محترم و موکب شباب المحسن گراش که زحمت تهیه غذای گرم برای جهادگران را متقبل شده است کمال تشکر را داریم.

ناصر دلخوش مسئول مجمع جهادی شهرستان در این باره گفت : با توجه به محرومیت و مظلومیت مردم زلزله زده خلیلی و روستاهای اطراف که خانه هایشان تخریب و یا آسیب دیده است ،ضمن تشکر از همکاری  مسئولین و همراهی خیرین عزیز  از مردم خیر اندیش و موسسات خیره دعوت می کنیم برای کمک به مردم زلزله زده مشارکت نمایند.

دلخوش افزود : ما از افرادی که قصد مشارکت و همکاری اعم تخصص ساخت و ساز و تاسیسات و کمک های نقدی و غیر نقدی با گروههای جهادی را دارند دعوت و از حضور عزیزان استقبال می کنیم.

یادآور می شود عبدالحسین مهروری شهردار گراش برای عرض خداقوت و بازدید از نحوه بازسازی این مناطق با هیت همراه در روستای خلیلی حضور یافت و در  روند چگونگی انجام پروژه ها قرار گرفت.

 

پسندیدم(۰)نمی پسندم(۰)
ارسال دیدگاه