کد خبر: 4415

تاریخ انتشار: تیر ۱, ۱۳۹۸

به قلم دکتر امیر حمزه مهرابی

درس هایی از شکار پهباد گلوبال هاوک (RQ-4)

  به قلم دکتر امیر حمزه مهرابی ✅اواخر سال ۶۰ به اتفاق ۲۲ نفر از رزمندگان استان فارس به منطقه عین خوش اعزام شدیم .تنها اسلحه ما ۲ قبضه «ام- یک» بود و در منطقه نیز یک قبضه کلاش به فرمانده ما( شهید موسوی ) دادند. قرار بود با دشمن بعثی تا دندان مسلح و […]

 

به قلم دکتر امیر حمزه مهرابی

✅اواخر سال ۶۰ به اتفاق ۲۲ نفر از رزمندگان استان فارس به منطقه عین خوش اعزام شدیم .تنها اسلحه ما ۲ قبضه «ام- یک» بود و در منطقه نیز یک قبضه کلاش به فرمانده ما( شهید موسوی ) دادند. قرار بود با دشمن بعثی تا دندان مسلح و مجهز به پیشرفته ترین سلاح آن روز بجنگیم . مسئولین گفتند بقیه باید سلاحتان را از عراقی ها غنیمت بگیرید! آن روز هیچ کس ترس و تردید به خود راه نداد و با توکل به خدا در خاکریز مماس با عراقی ها مستقر شدیم.
گویا عراقی ها پی به وضعیت ما برده بودند و نیمه های شب به ما حمله ور شدند. برای اینکه نفهمند تعداد اسلحه ما چقدر است ،اسلحه دارها با حرکت در پشت خاکریز، هر فشنگ را با فاصله یکی –دو متر شلیک می کردند و …بالاخره صبح همان روز صدامیان با حدود ۲۰۰ کشته ،مجبور به عقب نشینی شدند در حالی که ما ۴ شهید داده بودیم.
وضعیت کلی جبهه ها تقریبا همینطور بود. این در حالی بود که تقریبا همه ابرقدرتها ( بدون استثناء ) وتمام گاو های شیر ده منطقه از صدام حمایت می کردند .ولی ما در جنگ پیروز شدیم و حسرت گرفتن یک وجب خاک میهن را بر دل دشمن گذاشتیم .

♨️متاسفانه در همین سرزمین، دولتهایی با آراء ما روی کار آمده اند که مرعوب تبلیغات و نمایش تسلیحات پیشرفته غرب هستند و ترس، تمام وجود آنها را فرا گرفته است . یکی می گوید : آمریکا با فشار یک دکمه می تواند سیستم دفاعی ما را نابود کند.
دیگری می گوید: ما ایرانی ها هنری جز پختن آبگوشت بز باش و ساخت لولهنگ( آفتابه) نداریم.
رئیسشان ( که گویا بیشتراز بقیه ترسیده) همچنان می گوید: تنها راه حل مشکلات ما، پذیرش خواسته آنها وامضا معاهدات و اسناد استعماری غربی هاست.
🔴 آمریکایی ها با مشاهده دستپاچگی و ترس و لرز برخی مسئولین غرب گرا ، بر «شدًت» و «دامنه» مانور «تبلیغاتی» و «تسلیحاتی» خود افزودند و با افزایش تنش های منطقه ای ، کشورمان را تهدید به استقرار و بکارگیری جنگنده های رادارگریز از جمله F-22 و F-35 و بهره گیری از پهپاد پیشرفته MQ-4C کردند تا به زعم خود ایران را وادار به تسلیم نمایند.

⏪اما اقدام معجزه آسای سپاه در شکار گرانقیمت ترین(۲۲۲ میلیون دلار) ، دوربردترین ، پیشرفته ترین و عظیم ترین پهپاد عملیاتی جهان، این توطئه جدید آمریکا را خنثی کرد و نشان داد که با اتکا به خدا و خود باوری می توان درشرایط تحریم ، تجهیزاتی را ساخت که عملکردی به مراتب بالاتر از تجهیزات فوق پیشرفته آمریکا داشته باشد .
نتیجه خودباوری می شود پیروزی در جنگ تحمیلی ، غلبه بر داعش ، خودکفایی در صنایع پیشرفته و شکار پهپاد فوق پیشرفته امریکایی .

🔸 جالب است بدانید؛ که هزینه توسعه مدل قبلی( RQ-4 GlobalHawk ) به این مدل (MQ-4C Triton ) ، ۱۰ میلیارد دلار هزینه داشته در حالی که کل بودجه نظامی ایران معادل ۶.۳ میلیارد دلار است. یعنی فقط یک پروژه پهپاد آمریکا، ۴ میلیارد دلار از کل بودجه نظامی ایران بیشتراست! ولی این جمهوری اسلامی بوده است که همیشه ، آمریکا را در منطقه و جهان خوار و ذلیل کرده است.

🔵یک سوال مهم :
مردم با شنیدن خبرهای غرورآفرین و عزت بخشی از این جنس، از خود می پرسند:
این چه سرّی است، که گروهی چنین سامانه دقیقی و پیچیده ای را می سازند تا پهبادهای فوق پیشرفته ای را شکار کنند، اما گروهی دیگر در ساخت خودروهای معمولی، درمانده هستند⁉️

پسندیدم(۴)نمی پسندم(۱)
ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان