کد خبر: 6837

تاریخ انتشار: دی ۱۵, ۱۳۹۸

در زندگی شخصی اهل عفو بخشش باشید/گزیده خطبه های نماز جمعه گراش و ارد

به گزارش گراش انقلابی حجت السلام غلامی امام جمعه موقت گراش گفت : در زندگی شخصی اهل عفو بخشش باشید. حجت الاسلام غلامی در خطبه اول با بیان حدیث قدسی  «عبدی أطِعنی حتی أجعَلُکَ مثلی» – بنده من، مرا اطاعت کن تا تو را مثل خودم کنم- ارزش تقوا را بیان کردند و در ادامه […]

به گزارش گراش انقلابی حجت السلام غلامی امام جمعه موقت گراش گفت : در زندگی شخصی اهل عفو بخشش باشید.

حجت الاسلام غلامی در خطبه اول با بیان حدیث قدسی  «عبدی أطِعنی حتی أجعَلُکَ مثلی» – بنده من، مرا اطاعت کن تا تو را مثل خودم کنم- ارزش تقوا را بیان کردند و در ادامه با استناد به حدیث عنوان بصری عفو و گذشت را  نشانه‌ی تقوا شمردند، و عنوان کردند اگر گذشت به زندگی وارد شود بسیاری از مشکلات شخصی، خانوادگی برطرف خواهد شد. ایشان در ادامه افزودند البته گاهی عفو و گذشت جایگاه ندارد همانگونه که خداوند در آیه ۱۱۸ توبه درباره عملکرد پیامبر در فتح مکه می‌فرماید که سه نفر مورد عفو و بخشش قرار نگرفتند.

ایشان در ضمن خطبه دوم مهمترین وقایع هفته آینده را بیان نمودند؛ از جمله: واقعه ۱۷ دیماه، سالروز توهین به امام خمینی در روزنامه اطلاعات سال ۵۶، کشف حجاب رضا خانی. دنباله کشف حجاب در زمان حاضر با القاء حجاب اجباری یا حجاب اختیاری با تبلیغات سوء علیه حجاب و بصورت هنرمندانه در حال انجام است. ایشان در ادامه خطاب به کاندیداهای مجلس شورای اسلامی، اجماع بین ایشان را جهت حضور حداکثری مردم در انتخابات خواستار شدند.

در آخر امام جمعه موقت گراش به جریان شهادت سردار پرافتخار اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی توسط آمریکای متجاوز اشاره کرده و گفت: به قول امام خمینی (ره) هر چه بکشید درخت ایمان و اعتقاد مردم تنومندتر خواهد شد.

خطیب جمعه ارد حجت الاسلام علوی در  ابتدای خطبه ها با اشاره به آیه ۲۳ سوره مبارکه احزاب (مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ) بیان داشتند:
شهادت سرباز فداکار و ولایی و مالک اشتر زمان و ولایت،شخصیت کم نظیر،مجاهد شهید سرافراز سپهبد قاسم سلیمانی ،این مصیبت بزرگ را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه)،خدمت مقام معظم رهبری و عموم شیعیان و مظلومین عالم تسلیت عرض میکنم.

ایشان در ادامه گفت:حادثه،حادثه بسیار تلخ و سختی بود نه تنها کشور ما را عزادار کرد بلکه مظلومین سراسر عالم را به سوگ نشاند،این بزرگوار در واقع متعلق به این کشور نبود و متعلق به همه مظلومین عالم بود و جهان اسلام در مصیبت شهادت این بزرگوار عزادار و داغ دیده هستند،شهیدی که آنگونه زندگی کرد توانست دلها را به خودش جذب کند ،شخصی که فانی در ولایت بود و عشقش به اهل بیت و تمام تلاش را برای حفظ و حراست از ارزشها و مقدسات گذاشت و در این مسیر شربت شیرین شهادت نوشید که سالها آرزویش بود اما خداوند مصلحت را بر این دید که ایشان را نگه بدارد و کشورهای مختلفی را نجات دهد.
➖حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی علوی در ادامه سخنان خود بیان داشت:این بزرگوار در هشت سال دفاع مقدس جانانه میجنگد و فرماندهی لشکر را بر عهده میگیرد و بعد از دفاع مقدس ایشان همچنان در خدمت مظلومین و نظام است و هر جا میبیند که فتنه ای ایجاد شده با قامت راست و شجاعانه حضور پیدا میکند.
➖علوی افزود:همه دشمنان حدود هشتاد ،نود کشور خودشان را آماده کرده بودند و مصمم بودند با تجهیزات و نیروی فراوان یک حکومت نحسی را در شام و عراق تشکیل دهند،این مجاهد نستوه این سردار رشید اسلام آرام نمی نشیند و در عراق بسیج مردمی تشکیل میدهد و میگوید ما نخواهیم گذاشت که عتبات عالیات و حرم زینب کبری بدست این نامردان بیافتد و تمام وجودش را گذاشت و حرم های مقدس را نجات داد.
➖حجت الاسلام علوی به فرازهای بلند پیام حضرت امام خطاب به سردار شهید قاسم سلیمانی اشاره و اظهار داشت:شخصیتی که هم رهبری او را دوست می دارد و هم ایشان خود را سرباز کوچک رهبری معرفی میکند ،رهبری فرمودند:ملت ایران سردار بزرگ و پر افتخار اسلام آسمانی شد و با رفتن او ارواح طیبه شهیدان، روح مطهر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند،شهدا منتظر قدوم ایشان بودند،با رفتن او به حول قوه الهی کار او و راه او متوقف نخواهد شد ولی انتقام سختی در انتظار جنایت کاران است.
➖خطیب جمعه ارد در ادامه گفت: شهید سلیمانی چهره بین المللی مقاومت است و شهادتش دنیا را تکان داده و حتی کنگره آمریکا را تحت تاثیر و به هراس انداخته و معترض هستند که چرا ترامپ چنین کاری انجام داده و این برای آمریکا و اذنابش گران تمام خواهد شد،تمام جبهه های مقاومت آماده هستند و در انتقام خون این شهید پاسخ محکمی خواهند داد.
➖علوی در ادامه به بیان برخی از سخنان مقام معظم رهبری در جمع پرستاران پرداخت و تصریح کرد:اینها از سردارانی مانند شهید سلیمانی سیلی خوردند و کمرشان شکسته و بساطشان جمع شده،اینها ازدست حشدالشعبی و سپاه عصبانی هستند چون نگذاشتند این نامردان و این شیاطین در عراق جا خوش کنند و امروز ملت عراق مصمم است این جرثومه فساد(آمریکایی ها) را از کشورشون بیرون بکنند و اینها به زباله دان تاریخ خواهند پیوست و جایی برای آنها امن نخواهد بود.
➖سید مهدی علوی به بیانات رهبری که فرمودند: (ملت ما شجاع و صریح است اگر تصمیم بگیرد صریح و بدون هیچ ملاحظه ای وارد میشود و ضربه را وارد میکند) اشاره کرد و افزود:نفرت جهانی نسبت به شیطان بزرگ و همدستانش است بدانید خون این شهید و اثراتش نسبت به زنده بودنش به مراتب بیشتر است،موج هایی ایجاد شده و بیشتر خواهد شد و صیونیستها و آمریکایی ها و وهابیت هرکجا هستند به خاک مذلت خواهند نشست و این شهادت گر چه تلخ بود اما سعادت بزرگی نصیب ایشان شد و اگر با مرگ طبیعی از دنیا میرفتند این حرکت،وحدت و انسجام بین جریانهای مختلف به وجود نمی آمد.
➖ایشان در پایان خطبه دوم خاطرنشان کرد:دشمن ظالم بودن و حمایت از مظلوم از شاخصه های سردار رشید اسلام است که چند ماه پیش هم رهبر معظم انقلاب بالاترین نشان نظامی ذوالفقار را به ایشان دادند و رهبری به ایشان عنایت بسیاری داشتند چون کارهای بزرگی انجام دادند و خدا خواست ایشان زنده باشد کار را تمام کند و بعد مزدش که شهادت است را به او بدهد.

ضمنا در پایان نماز نمازگزاران همگی در محکومیت آمریکا جنایتکار با شعارهای خود از حسینیه ارشاد تا خیابان اصلی راهپیمایی و شعارهایی علیه آمریکا و اسرائیل و منافقین سر دادن و انزجار خود را از استکبار نشان دادن.

پسندیدم(۲۳۵)نمی پسندم(۴)
ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان