کد خبر: 8335

تاریخ انتشار: شهریور ۱۹, ۱۳۹۹

ستاد اربعین: عراق برای اربعین زائر خارجی نمی‌پذیرد

دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: پس از مذاکره با سفیر ایران در عراق و اعلام عدم پذیرش زائران خارجی از سوی دولت عراق برنامه‌های جایگزین دنبال شده است. دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: پس از مذاکره با سفیر ایران در عراق و اعلام عدم پذیرش زائران خارجی از سوی دولت عراق برنامه‌های جایگزین دنبال شده […]

دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: پس از مذاکره با سفیر ایران در عراق و اعلام عدم پذیرش زائران خارجی از سوی دولت عراق برنامه‌های جایگزین دنبال شده است.

دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: پس از مذاکره با سفیر ایران در عراق و اعلام عدم پذیرش زائران خارجی از سوی دولت عراق برنامه‌های جایگزین دنبال شده است.

 در سی و سومین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به ریاست حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و باحضور مسئولان دستگاه‌های عضو کمیته پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۱۹ شهریور ماه در سالن پیامبر اعظم وزارت کشور برگزار شد، پس از ارائه گزارش از وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشور، ضمن قدردانی از مردم در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایام ماه محرم، بر لزوم استمرار این روند در ماه صفر نیز تاکید شد.

در ادامه با تاکید بر اینکه پروتکل مصوب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا برای هر دو ماه محرم و صفر بود، درخصوص اتخاذ تمهیدات ویژه برای اربعین بحث و بررسی شد.

 

در این جلسه محمدی‌فر دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی نیز گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات این ستاد از ابتدای سال تاکنون ارائه کرد و گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور، از ابتدا سه سناریو عدم برگزاری راهپیمایی اربعین، برگزاری محدود و شرایط عادی برنامه ریزی شد و برای هر سه سناریو آمادگی داریم که البته پس از مذاکره با سفیر ایران در عراق و اعلام عدم پذیرش زائران خارجی از سوی دولت عراق برنامه‌های جایگزین دنبال شده است.

 

وی افزود: البته با پیگیری‌ها و برنامه‌ریزی ستاد مرکزی اربعین حسینی زیرساختهای لازم در استان‌های مرزی از قبیل پارکینگ، آب آشامیدنی، اسکان و خدمات بهداشتی و… تا بیش از ۹۰ درصد آماده شده است که در سال‌های آینده بتوانیم بهترین شرایط را برای زائران اربعین ایجاد کنیم.

محمدی فر در ادامه درخصوص برنامه‌های جایگزین ستاد مرکزی اربعین خصوصا برنامه‌های کمیته فرهنگی و مشارکت‌های مردمی توضیحاتی ارائه کرد و این برنامه‌ها مورد بحث و تبادل نظر اعضای کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی قرار گرفت.

همچنین در ادامه این جلسه گزارشی از روند بازگشایی مدارس و برنامه های پیشرو از سوی وزارت آموزش و پرورش ارائه شد، در ادامه نیز وزارت بهداشت گزارشی از روند اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مدارس و آماری از وضعیت استان‌ها در این خصوص ارائه کرد.

 

در ادامه بر لزوم تقویت سامانه شاد برای آموزش آنلاین دانش آموزان و همچنین تنظیم برنامه برای حضور مستمر و منظم دانش آموزان در فضای آموزشی به منظور جلوگیری از بروز هرگونه خلل در روند آموزشی آنها تاکید شد.

در پایان سی و سومین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مقرر شد طرح تداوم دورکاری حداکثر یک سوم از کارکنان آسیب‌پذیر ادارات در تهران مجددا با توجه به نتایج و تاثیرات مثبت آن در روند ترافیک و کاهش حجم جمعیتی ادارات به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا پیشنهاد شود تا در صورت تصویب این روند ادامه یابد.

/تسنیم

پسندیدم(۰)نمی پسندم(۰)
ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان