کد خبر: 2612

تاریخ انتشار: اسفند ۷, ۱۳۹۷

به قلم دکتر امیرحمزه مهرابی

«سهم رهبری، دولت و مردم در موفقیت ها و شکست ها» – قسمت اول

  برای خواندن تمام قسمت ها اینجا کلیک کنید از ابتدای انقلاب اسلامی، روشنفکران غرب زده و لیبرال ها از تمام ظرفیت های خود برای تضعیف ولایت فقیه استفاده کرده و می کنند. نقش ولی فقیه در ناکام گذاشتن توطئه های دشمنان خارجی و داخلی، باعث شده است، روز به روز شدت و وسعت حملات […]

 

برای خواندن تمام قسمت ها اینجا کلیک کنید

از ابتدای انقلاب اسلامی، روشنفکران غرب زده و لیبرال ها از تمام ظرفیت های خود برای تضعیف ولایت فقیه استفاده کرده و می کنند. نقش ولی فقیه در ناکام گذاشتن توطئه های دشمنان خارجی و داخلی، باعث شده است، روز به روز شدت و وسعت حملات به جایگاه و شخص ولی فقیه بیشتر شود .
پیش بینی می شود در فتنه های سال ۹۸ این هجمه ها به اوج خود برسد. اینکه تلاش می شود همه مشکلات به ولی فقیه نسبت داده شود، ناشی از غرض ورزی یا عدم اطلاع از اختیارات و نقش های ولی فقیه است. غرض ورزان در پی پاسخ نیستند ولی برای اطلاع غیر مغرضین عرض می شود:

✅برای ولی فقیه« چهار نقش» را می توان معرفی کرد:
الف:نقش سیاست گذاری و هدایت گری
ب:نقش فرماندهی کل قوا
ج:نقش مرجعیت دینی
د: نقش رهبری و مدیریت کلان نظام

🔸الف: ولی فقیه در «#نقشسیاستگذاری» «هدایت گری» و «راهبری جامعه » به سوی اهداف،از ابتدای انقلاب تا کنون به کمک ستاد های مشورتی مثل: مجمع تشخیص مصلحت ،شواری انقلاب فرهنگی و سایر مشاورین ، به اعتراف دوست و دشمن، بسیار موفق عمل کرده و تاکنون کسی خدشه ای بدان وارد نکرده است و هر جا با مشکلاتی مواجه شده ایم، به دلیل بی توجهی خواص به هشدار ها و راهنمایی های امامین انقلاب بوده است .

🔹ب- ولی فقیه در ایفای «#نقشفرماندهیکل_قوا» به این دلیل که «ستاد اجرایی» آن در اختیار رهبری است ؛ بالاتر از حد انتظار عمل کرده و بجز برخی معاندان لجوج و سیاسیون تمامیت خواه ،همه به کارآمدی سپاه و ارتش اعتراف دارند .موفقیت نیروهای مسلح در دفاع مقدس ، صنایع نظامی، هوا – فضا ، دفاع برون مرزی و منطقه ای ، اجرای ابر پروژه های عمرانی مثل پالایشگاه ، سد سازی و پل سازی و جاده های ریلی و مترو ، کمک به مردم در حوادث و بلایا و …همگی جلوه ای از مدیریت جهادی وکارآمدی به نمایش گذاشته اند.

🔸ج- در «#نقشمرجعیتدینی»، هر چند رهبری شخصاً در ارائه درس خارج و افتاء ، فوق العاده ظاهر شده و در این عرصه نوآوری و بن بست شکنی داشته اند ولی بنا به ملاحظاتی مثل سایر مراجع، دفاتر و ستاد اجرایی را در کشور ایجاد نکرده اند .

پسندیدم(۲)نمی پسندم(۰)
ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان