کد خبر: 3903

تاریخ انتشار: اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۸

قسمت دوم

«عراقچی میزان سواد،کاردانی و تعهد دولت روحانی را لو داد» / به قلم امیر حمزه مهرابی

برای دیدن تمامی قسمت ها کلیک کنید عراقچی میزان سواد،کاردانی و تعهد دولت روحانی را لو داد «تحلیلی بر سخنان عراقچی در مورد احتمال اخراج افغانستانی ها » ✍امیر حمزه مهرابی ♦بخش دوم در بخش اول به تفصیل در مورد اطلاعات غلط آقای عراقچی که مبنای تجزیه و تحلیل ایشان قرار گرقته بود ، صحبت […]

برای دیدن تمامی قسمت ها کلیک کنید

عراقچی میزان سواد،کاردانی و تعهد دولت روحانی را لو داد

«تحلیلی بر سخنان عراقچی در مورد احتمال اخراج افغانستانی ها »

✍امیر حمزه مهرابی

♦بخش دوم

در بخش اول به تفصیل در مورد اطلاعات غلط آقای عراقچی که مبنای تجزیه و تحلیل ایشان قرار گرقته بود ، صحبت کردیم . در این بخش به تاثیر بیانات ایشان در کاهش قدرت منطقه ای ایران می پردازیم:👇

۲⃣تضعیف قدرت نفوذ منطقه ای ایران

دشمنان اسلام به خوبی پی برده اند که یکی از مولفه های قدرت ج.ا.ا ، نفوذ منطقه ای و عمق استراتژی آن است که آنان را از هر اقدامی علیه ایران باز داشته است. بدیهی است یکی از اهداف اصلیِ فشار های اقتصادی، تحریم های ظالمانه، تحمیل برجام های ۱ و ۲ و ۳ و …کاهش قدرت نفوذ منطقه ای ایران و تضعیف محور مقاومت است.

🔸هنگامی که غربی ها از طریق جنگ، تحریم و مذاکره نتوانستند به این هدف شوم خود برسند، تلاش می کنند با عملیات روانی به آن دست یابند و ایران را از این پشتوانه عظیم انقلابی محروم سازند.

🔹پخش شایعات گسترده به کمک رسانه های پرقدرت و با صحنه گردانی سلبرتی ها علیه حزب الله لبنان، حشد الشعبی عراق و تحریک افکار عمومی علیه این مولفه های قدرت، به همین منظور صورت می گیرد.

📛به نظر می رسد وقتی هجمه گسترده سلبریتی ها و برخی جریانات سیاسی وابسته و دلداده غرب علیه حشد الشعبی، شکست خورد، اینبار برخی از دلتمردان میدان دار این جنک روانی شده اند تا افکار عمومی را علیه یکی دیگر از پایه های قدرت ایران، یعنی افغانستانی ها بویژه تیپ فاطمیون را تحریک کنند و خدمات دلسوزانه چهل ساله ایران به این برادران مظلوم، کان لم یکن کرده و مردم به تنگ آمده از فشار اقتصادی را به رفتار کینه توزان علیه آنان وادارند و آنان را با دلخوری از ایران و ایرانی برانند.

💥شواهد و قرائن حاکی از این است که برخی ها، به غربی ها برای تحمیل برجام های بعدی قولها و تعهداتی داده اند وبه احتمال زیاد، فشار های اقتصادی، ناراضی تراشی و تضعیف نفوذ منطقه ای ایران برای وادار کردن نظام به پذیرش این تعهدات مخفیانه آنان باشد.

اما جناب آقای عراقچی! گویا شما فرسنگ ها از آرمانخواهی و انقلابیگری مردم ایران فاصله گرفته اید ولی بر اساس مکتب فکری لیبرالیسم و با نگاه صرفاً اقتصادی بفرمایید؛

♨چنانچه فاطمیون افغانستانی جان‌شان را کف دست‌شان نمی‌گرفتند و در برابر داعش و وهابیت در هزاران کیلومتر آن‌طرف‌تر از مرزهای کشورمان پا به عرصه جهاد نمی‌گذاشتند؛ چند میلیارد دلار هزینه برای دفاع از مرزها باید از جیب مردم خرج می‌شد؟
اگر ایران مورد هجوم داعش قرار می گرفت، چند هزاران میلیارد دلار به زیر ساختهای کشور و روح و روان مردم خسارت وارد می شد؟

🔴نکته:
یادآوری می شود که شرط دهم پمپئو برای مذاکره و توافق جدید، دست کشیدن ایران از حمایت گروه های تروریستی افغانستان (منظور تیپ فاطمیون) بود.
این بحث ادامه دارد

پسندیدم(۲)نمی پسندم(۰)
ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان