کد خبر: 3986

تاریخ انتشار: اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۸

قسمت چهارم و پایانی

«عراقچی میزان سواد،کاردانی و تعهد دولت روحانی را لو داد» / به قلم امیر حمزه مهرابی

برای دیدن تمامی قسمت ها کلیک کنید 💥عراقچی میزان سواد، و تعهد دولت روحانی را لو داد💥 «تحلیلی بر سخنان عراقچی در مورد احتمال اخراج افغانستانی ها » ✍️امیر حمزه مهرابی ♦️بخش چهار و پایانی در سه بخش قبلی به میزان اطلاع دیپلمات ارشد دولت روحانی ، تاثیر سخنانش بر قدرت منطقه ای ایران و […]

برای دیدن تمامی قسمت ها کلیک کنید

💥عراقچی میزان سواد، و تعهد دولت روحانی را لو داد💥

«تحلیلی بر سخنان عراقچی در مورد احتمال اخراج افغانستانی ها »

✍️امیر حمزه مهرابی

♦️بخش چهار و پایانی

در سه بخش قبلی به میزان اطلاع دیپلمات ارشد دولت روحانی ، تاثیر سخنانش بر قدرت منطقه ای ایران و تلاش برای ردگم کردن و تغییر جهت نارضایتی مردم پرداختیم . اینک 👇

#سخنی_پا_امثال_عراقچی :

جناب آقای عراقچی و همفکرانش بدانند ؛

۱️⃣-فلسفه وجودی و رمز ماندگاری انقلاب اسلامی و اصول قانون اساسی ما ، آرمانخواهی و دفاع از مظلومین است و حمایت چهل ساله ایران از مردم مظلوم افغانستان بر این اساس بوده است. این اصل نه قابل چشم پوشی است و نه قابل معامله.
۲️⃣-یکی از مولفه های قدرت جمهوری اسلامی که عامل بازدارندگی بسیار قوی برای جلوگیری از تهدیدات دشمن محسوب می شود، نفوذ استراتژیک ایران در میان ملت های منطقه است که با هیچ هزینه مادی به دست نمی آید .قطعاً این سخنان نسنجیده دیپلمات به اصطلاح ارشد دولت،موجب تضعیف و خدشه در این قدرت بی بدیل نظام می گردد.
۳️⃣-آنچه توسط ترامپ در مورد مهاجرین مکزیکی و سایر ملیت ها اعمال می شود و روش اردوغان در اخراج پناهجویان سوری برای امتیاز گیری از اروپا ، در واقع استفاده ابزاری از انسان و یک روش ماکیاولی است که با آموزه های اسلام همخوانی ندارد و شما اجازه اتخاذ چنین سیاستی و اجرای چنین روش ناپسندی را در مورد برادران عزیز افغانستانی نخواهید داشت .
۴️⃣-اگر شما راست می گویید و دلسوز مردم ایران و نگران خروج ارز از ایران هستید، به جای فشار بر مهاجرین افغانستانی ، جلو برادر زاده خود، دوتابعیتی ها ، اختلاسگران و عقد قرار دادهای استعماری ( امثال کرسنت و …) که صدها برابر به اقتصاد مملکت لطمه زده اند ، را بگیرید.
۵️⃣-چنان که به خوبی اطلاع دارید ، مقصد بعدی داعش همسایه های شرقی ما هستند و راه مقابله با این شجره ملعونه و جلوگیری از سرایت ناامنی به داخل ایران، وجود رزمندگان لشکر فاطمیون و تیپ زینبیون است، بدیهی است هیچ عاقلی ملت و کشور خود را از این ظرفیت بی بدیل محروم نمی سازد.
۶️⃣-جناب آقای عراقچی، بقول سرور شهیدان، اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید . آیا می دانید برادران افغانستانی ما در دفاع از مردم ایران و در دوران دفاع مقدس، بیش از سه هزار شهید و چندین برابر جانباز تقدیم کرده اند؟
۷️⃣-آیا می دانید برای حفظ امیت ما در قالب لشکر فاطمیون و مدافعین حرم بیش از ده هزار شهید و مجروح داده اند ؟آیا این رسم جوانمردی است که به بهانه فشار اقتصادی، چنین عزیزانی را از خود برانیم ؟

♦️-عراقچی پس از مشاهده مخالفت عمومی با این سخنان ، در یک عقب نشینی آشکار اعلام کرد: روی سخن ما با اروپائی ها بوده و اصلا هیچ قصد و برنامه ای برای اخراج مهاجرین افغانستانی نداریم،
◀️یکی نیست از این آقای دیپلماتِ از خود راضی بپرسد: شما که دیپلماسی ایمیلی و توئیتی بلدید . چرا به جای اطلاع به اروپاییان ، این مسئله را در صدا و سیما مطرح کرده و به سطح جامعه می کشانید و برای نظام هزینه تراشی می کنید

 

پسندیدم(۱)نمی پسندم(۰)
ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان