کد خبر: 7491

تاریخ انتشار: فروردین ۳۱, ۱۳۹۹

مصوبات جلسه یکشنبه ۳۱ فروردین ماه ستاد مقابله با بیماری کرونا شهرستان گراش

  به گزارش گراش انقلابی به نقل از روابط عمومی فرمانداری و (پایگاه اطلاع رسانی گراش نیوز)، یکشنبه ۳۱ فروردین ماه اصغر فرودی فرماندار گراش در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا شهرستان گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی با همراهی و تعامل مردم و مسئولین شهرستان تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه دارد.   فرماندار […]

 

به گزارش گراش انقلابی به نقل از روابط عمومی فرمانداری و (پایگاه اطلاع رسانی گراش نیوز)، یکشنبه ۳۱ فروردین ماه اصغر فرودی فرماندار گراش در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا شهرستان گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی با همراهی و تعامل مردم و مسئولین شهرستان تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه دارد.

 

فرماندار گراش با بیان اینکه همراهی کسبه و تشکل‌ها با توجه به معیشت و مشکلات اقتصادی برای مقابله با بیماری کرونا مطلوب و قابل تقدیر است، اظهار داشت: بازگشایی و فعالیت تجاری اصناف کم ریسک به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود و اصناف پرخطر همچنان تعطیل هستند

 

اصغر فرودی اضافه کرد: با بازگشایی اصناف کم‌خطر در شهرستان و ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، تیم‌های بازرسی بر ۲ مقوله بهداشت و قیمت اجناس و خدمات نظارت بیشتری داشته باشند و نظارت بر بازار تقویت شود.

 

وی با تاکید بر حساس بودن شرایط فعلی بر اثر شیوع ویروس کرونا در شهرستان گفت: ویروس کرونا دشمنی است که با چشم دیده نمی شود و نیاز است در این زمینه برنامه‌های پیشگیرانه با جدیدت و طبق نظر ستاد ملی کرونا دنبال شود

 

فرماندار گراش، اداره صمت، اصناف و دانشکده علوم پزشکی را متولیان اصلی اجرای طرح آغاز بکار فعالیت صنوف دانست و تصریح کرد: سایر دستگاه‌های اجرایی و نظارتی در حیطه تکالیف خود بر صحت اجرای پروتکل‌های بهداشتی نظارت دقیق داشته باشند و باهر گونه تخلف در این زمینه برخورد قاطع شود

 

حجت السلام والمسلمین سید محمد باقر بخشایش پور امام جمعه گراش در این جلسه با گلایه از بازشگایی برخی از اصناف پر خطر و ممنوعیت بازگشایی مساجد، گفت: بازگشایی برخی از مشاغل پر خطر گلایه شهروندان به عدم برگزاری نماز جماعت و ممنوعیت بازگشایی مساجد را به همراه داشته است

 

وی با بیان اینکه درمورد تعطیل شدن یا نشدن نماز جماعت تابع ستاد مقابله با کرونا هستیم، تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا در سطح جامعه، تجمعات و برنامه‌های مختلفی مثل اقامه نماز جمعه لغو شده است از آنجائی‌که حفظ سلامت مردم واجب است، ما نیز تابع نظر کارشناسان بهداشت و درمان هستیم اما انتظار است در بخش بازگشایی اصناف پرخطر نظارت بیشتر و جدی تری انجام گیرد.

سید رحیم روان بین رئیس دادگستری شهرستان گراش گفت: باید مشخص شود که تصمیات ستاد در چهارجوب ستاد ملی مبارزه با کرونا باشد یا اینکه می‌توان تصمیات را بومی سازی کرد، نمی‌شود تصمیم در تهران گرفته شود در گراش اجرا کنیم. نیاز است بخشی از تصمیات که در کلان شهرها گرفته می‌شود به صورت موردی بررسی و به صورت مستقل برای شهرستان تصمیم گیری کرد.

 

دکتر عبدالهی رئیس دانشکده علوم پزشکی گراش گفت: ابتدا ویروس کرونا رفتار ناشناخته‌ای داشت و این باعث شد که مردم شرایط سختی را تجربه کنند و جا دارد از مردم عذرخواهی کنیم.

 

وی با بیان اینکه مردم باید برای شرایط جدید کردنا که خود مراقبتی است آماده کنند، افزود: بیماری کرونا امروز به یک موضوع اجتماعی امنیتی تبدیل شده است و بهداشت به تنهایی قادر به تصمیم گیری نیست و مردم باید آماده شرایط جدید که خود مراقبتی است اماده باشند.

 

رئیس دانشکده علوم پزشکی گراش با تاکید بر اینکه کرونا در حال حاضر حذف شدنی نیست، تصریح کرد: خود مراقبتی و رعایت بهداشت و آموزش همگانی از اصول اولیه مقابله با بیماری کرونا است.

 

یوسف امینی رئیس اتاق اصناف شهرستان گراش، گفت: قانون بازگشایی اصناف و کسبه در گراش باید بومی سازی شود. بسیاری از کسبه‌های شهر گراش کم خطر هستند و نیاز است بیشتر در این زمینه بین مردم فرهنگ سازی کرد تا مسائل بهداشتی را راعایت کنند.

 

سرگرد مجتبی دهقان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گراش با بیان اینکه گروه‌های مردمی و سازمان‌های مروم نهاد برای مقابله با کرونا کمر همت را بستند، اظهار داشت: انتظار است رزمایش سراسری کمک مومنانه برای کمک و خدمت‌رسانی به نیازمندان و اقشار آسیب‌دیده از بیماری کرونا و افرادی که مشاغل خود را از دست داده‌اند، با محوریت مسئولین شهرستان نیز همراه باشد.

 

سرهنگ محمد جواد اسلامی مهر فرمانده نیروی انتظامی گراش با تشریح عملکرد پلیس در مقابله با بیماری کرونا گفت: حمایت از طرح‌های پیشگیرانه در زمینه سلامت فردی و همگانی مهمترین رویکردهای پلیس در عرصه مقابله با شیوع بیماری کرونا است.

 

در این جلسه مقرر گردید نظارت مستمر بر واحدهای صنفی دارای مجوز بازگشایی در راستای امور بهداشتی و پروتکل‌های وزارت بهداشت تشدید شود، استمرار تعطیلی مراکز پر خطر که توسط ستاد مبارزه با کرونا مشخص شدند، عدم برگزاری مراسم عبادی در مساجد مانند نماز جماعت و مراسم قران خوانی تا ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری، بازگشایی پاساژ‌ها و مراکز سرپوشیده تجاری از اول اردیبهشت ماه، جمع بندی پیشنهادات و ارائه به ستاد کرونا استان توسط فرمانداری از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

پسندیدم(۲۰)نمی پسندم(۹)
دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

 • فاطمه

  تاریخ :

  28 - 0

  ما در خانه ماندن به مددالهی کرونا راشکست میدهیم

  پسندیدم(۲۸)نمی پسندم(۰)

  پاسخ

ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان