کد خبر: 7534

تاریخ انتشار: اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۹

پیام امام جمعه گراش به مناسبت سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم

  بسم الله الرحمن الرحیم لقدمن الله علی المومنین اذ بعث فیهم رسولا من انفسهم یتلوا علیهم آیاته ویزکیهم ویعلمهم الکتاب والحکمه و ان کانوا من قبل لفی ضلال مبین قرآن کریم که کامل ترین برنامه و قوانین را برای سعادت بشر دارد، درآیات نورانیش، مکتب تعلیم و تربیت اسلامی را به زیبایی هرچه تمام […]

 

بسم الله الرحمن الرحیم
لقدمن الله علی المومنین اذ بعث فیهم رسولا من انفسهم یتلوا علیهم آیاته ویزکیهم ویعلمهم الکتاب والحکمه و ان کانوا من قبل لفی ضلال مبین

قرآن کریم که کامل ترین برنامه و قوانین را برای سعادت بشر دارد، درآیات نورانیش، مکتب تعلیم و تربیت اسلامی را به زیبایی هرچه تمام ترسیم کرده و خداوند را به عنوان اولین معلم بشر معرفی نموده که به پیامبرش درآغاز بعثت اقراء باسم ربک الذی خلق را تعلیم فرمود.
بی شک چنین مکتب تعلیم و تربیت اسلامی به عنوان مکتبی برجسته، و بدون وابستگی و بامبانی و اصول مشخص و محکم پدیدار شد که در این مکتب، علم و دانش، معلم و متعلم، مدرسه و مکتب خانه ازجایگاه بسیار ارزشمند و رفیعی برخوردارند.

امام راحل وعظیم الشأن(ره) هم به زیبایی جایگاه معلم را ترسیم نمودند که نقش معلم در جامعه نقش انبیاء است ، و انبیاء هم معلم بشر هستند.

دوازدهم اردیبهشت سالروز شهادت آیت الله استاد مطهری (ره)، این معلم نمونه و تندیس تقوا ، به عنوان روز معلم نامگذاری شده تا همه ساله ضمن بزرگداشت یاد و خاطره ی آن بزرگ مرد و مجتهد و فیلسوف بلند آوازه از زحمات بی شائبه و ایثارگرانه طبقه عظیم و عزیز و گران سنگ معلمان که وظیفه سنگین تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم را بر عهده دارند قدر دانی گردد.

اینجانب ضمن گرامی داشت یاد و خاطره همه شهیدان بویژه استاد شهید مرتضی مطهر ‌‌، خدمت همه معلمان عزیز و بزرگوار این روز بزرگ را تبریک عرض نموده و از خداوند سبحان توفیق روز افزون همه ی شما عزیزان را مسئلت می نمایم.

سید محمد باقر بخشایش پور ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

پسندیدم(۲۲)نمی پسندم(۲)
دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

 • معلم

  تاریخ :

  7 - 0

  از امام جمعه محتر و سایت گراش انقلابی تشکر میکنم

  پسندیدم(۷)نمی پسندم(۰)

  پاسخ

ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان