کد خبر: 6512

تاریخ انتشار: آذر ۲۳, ۱۳۹۸

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه بیست و دوم آذر ماه گراش و ارد

به گزارش شهروند خبرنگار گراش انقلابی، خطیب نماز جمعه بیست و دوم آذر ماه ۹۸ گراش حجت الاسلام والمسلمین بصیری و خطیب نماز جمعه ارد حجت الاسلام علی صحراگرد برعهده داشته اند. «نماز جمعه گراش» نماز عبادی سیاسی دشمن شکن جمعه این هفته ی گراش باحضور پرشور قشرهای مختلف مردم وبه امامت حجت الاسلام والمسلمین […]

به گزارش شهروند خبرنگار گراش انقلابی، خطیب نماز جمعه بیست و دوم آذر ماه ۹۸ گراش حجت الاسلام والمسلمین بصیری و خطیب نماز جمعه ارد حجت الاسلام علی صحراگرد برعهده داشته اند.

«نماز جمعه گراش»

نماز عبادی سیاسی دشمن شکن جمعه این هفته ی گراش باحضور پرشور قشرهای مختلف مردم وبه امامت حجت الاسلام والمسلمین بصیری امام جمعه موقت این شهر برگزارگردید.

امام جمعه موقت محترم در خطبه اول مردم را به تقوای الهی دعوت نموده و به برخی از ویژگی های شناخت پروردگار با توجه به خطبه ۱۹۱ نهج البلاغه اشاره داشتند.


ایشان خطبه دوم خود را با ویژگی‌های که یک نماینده باید داشته باشد شروع کرد
در انتخابات خدا را در نظر بگیریم
یک نماینده مردمی باید:
۱) به فکر اصلاح جامعه باشد و در حد توانش قول دهد

۲) حکیم باشد و همه ای کار هایش دارای حساب کتاب باشد

۳) اهل تلاش و مجاهدت باشد و تن پرور نباشد

۴) دلسوز و اهل مدارا با مردم باشد

حجت السلام والمسلمین بصیری در ادامه به مناسبتهای پیش رو در این هفته پرداخت.

«نماز جمعه ارد»

نماز عبادی سیاسی دشمن شکن جمعه این هفته ی ارد باحضور پرشور قشرهای مختلف مردم وبه امامت حجت الاسلام والمسلمین علی صحراگرد امام جمعه موقت این شهر برگزارگردید.
🔵خطبه اول:
➖امام جمعه موقت ارد در آغاز خطبه نخست ضمن دعوت به تقوای الهی با اشاره به برخی از روایات و آموزه های دینی در رابطه با اثرات یاد مرگ بیان داشت: یاد مرگ برای انجام عمل صالح انگیزه سازی میکند ودر انجام نیکی ها شتاب میکند و صبر و تحمل انسان در گرفتاری ها را افزایش میدهد
🔵خطبه دوم:
امام جمعه موقت ارد در ابتدای خطبه نخست همه را به رعایت تقوای الهی دعوت کرد.
➖ایشان در ادامه به سخنان چند سال مقام معظم رهبری اشاره کرد که ایشان فرمودند: اگر ما راه امام را گم کنیم و یا عمدا آن را کنار بگذاریم ملت ایران سیلی می خورد.
➖صحراگرد در ادامه بیان داشت:این تعبیر سیلی خوردن برای خیلی ها سنگین بود،مگر زندگی امام چه شاخصه هایی داشت که در ادامه راه انقلاب بعضی ممکن است این راه را فراموش کنند، راه امام ساده زیستی بود،دوری از اشرافی گری بود،ایثار،گذشت،شهادت طلبی،استکبارستیزی،دفاع از مستضعفین و دفاع از مظلومین داخلی و خارجی ،خدمت به مردم و احیای اسلام ناب محمدی (ص) بود،راه امام عدم اعتماد به اسلام سکولار و اسلام آمریکایی بود.
➖وی افزود:اگر این مردم و دولت این راه را نروند و ساده زیستی، استکبار ستیزی،سبک زندگی اسلامی و اگر دفاع از محرومین و مظلومین فراموش بشود امام میفرمایند این ملت سیلی می خورد که سالها بعضی مواقع این سیلی نصیب مردم و ملت می شود،امام طرفدار جدی حمایت از محرومان بود و با نابرابری اقتصادی با شدت برخورد و اشرافی گری را با تلخی رد میکرد و به معنای واقعی کلمه طرفدار عدالت بود.
➖حجت الاسلام و المسلمین صحراگرد در ادامه گفت:می بینیم در چند سال اخیر جریانهایی که اسم خودشان را جریان اسلامی گذاشتند و به خاطر بعضی مصلحت اندیشی ها و عقل سیاسی که اسمش را عقل گذاشتند،با آمریکا رفیق شدند و اعتماد کردند و الان چوب و سیلی آن را میخورند.
صحراگرد افزود:این روزها کشور ما و مردم عزیز ما خطر و تهدیدی که کم سابقه بود را با هوشیاری و حضور در صحنه و جدا کردن صف خودشان از آشوب گران پشت سر گذاشتند،این مردم نجیب به خاطر عشق به انقلاب و ولایت ،در اوج فشار معیشتی با گله مندی جدی از عملکرد رئیس دولت با اجتماع خود فتنه بزرگ دشمن را خفه کردند.
➖ایشان ادامه داد:حال همین مردم سوالات و مطالباتی دارند و باید رئیس محترم دولت پاسخگوی مردم باشد ،مردم می پرسند چرا این آقا که چندین سال سابقه امنیتی دارد یکباره با اجرای بدون تدبیر افزایش نرخ بنزین آن هم در شب میلاد نبی مکرم اسلام بدون اطلاع رسانی و بدون توجه به افکار عمومی و اقناع افکار نخبگان ما و بدون در نظر گرفتن شرایط حساس منطقه ای بلوا و آشوب به پا میکند،آتش در کشور به پا میکنند و بعد میگویند تقصیر مراجع بود که موضع گرفتند، به مردم خسارتی وارد کردند که جبران مادی و معنوی آن سالها امکان پذیر نیست.
➖صحرا گرد گفت:مردم میپرسند چرا این رئیس دولت بیش از ۶ سال بهترین فرصتها و منابع کشور را به پای این برجام توخالی ریخت،با طرحها ازجمله مرحله دوم هدفمندی یارانه ها و استفاده از کارت سوخت در دولت قبل مخالفت کرد و بیش از ۳۶۰۰۰ میلیارد تومان منابع ملی را به باد داد که افزایش قاچاق سوخت را بدنبال داشت.
➖وی افزود: رئیس دولتی که مدعی گفتگوی با غرب و تعامل گام به گام با اروپا بود چرا در مقابل هموطنان خودش اینگونه عمل میکند و مردم را غافلگیر و شبیخون بنزینی میزند،اگر در حوادث اخیر چند بانک و خانه را آتش زدند در طول مدیریت بیمار این آقایان دولتی صدها کارخانه و خانه بطور نامحسوس به آتش کشیده شد لذا بایستی غرب زده هاو وابستگان به این تفکر را از مسائل مدیریتی،قانونگذاری و مسائل اجرایی کشور برکنار کرد و این مهم جز با هوشیاری و حضور مردم در صحنه انتخابات و انتخاب صحیح مردم امکان پذیر نیست،باید پرهیز کنیم از هر گونه اعتماد به غرب گرایان از شخصیتهای سیاسی گرفته تا سلبریتی ها و کاسبان و فرصت طلبان و انزوای آنها
➖قطعا در آستانه انتخاباتی که در پیش داریم و احساس خطری که این طیف از رد صلاحیت هایشان دارند آشوب دیگری را به راه می اندازند.
➖حجت الاسلام صحراگرد در پایان خطبه دوم بیان داشت؛ این تریبون نماز جمعه را در اختیار مسئولین شهر گذاشتیم و شخصا با آنها صحبت کردیم که مردم گزارش کار بدهید و از عملکردتان به مردم بگویید،بعضی هایشان میگویند نمیتوانیم با مردم صحبت کنید مردم از بعضی کارها گلایه مندند،لذا باز از مسئولین خواهش میکنیم گزارش دهند و از عملکردشان بگویند و پاسخگوی مردم باشند.

پسندیدم(۴)نمی پسندم(۲)
ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان