کد خبر: 7916

تاریخ انتشار: تیر ۱۲, ۱۳۹۹

۴۵۰۰ واحد مسکونی، جهیزیه و وسایل سرمایشی به مددجویان کمیته امداد فارس تحویل شد

  رئیس کمیته امداد کشور در سفر به شیراز در مراسم تحویل یکهزار واحد مسکونی، یکهزار و ۵۰۰ جهیزیه و دو هزار وسایل سرمایشی به مددجویان امداد فارس شرکت کرد.  در این مراسم که امروز برگزار شد، استاندار فارس با بیان اینکه فعالیت‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) هم در ابعاد اندیشه‌ای و فرهنگی و هم […]

 

رئیس کمیته امداد کشور در سفر به شیراز در مراسم تحویل یکهزار واحد مسکونی، یکهزار و ۵۰۰ جهیزیه و دو هزار وسایل سرمایشی به مددجویان امداد فارس شرکت کرد.

 در این مراسم که امروز برگزار شد، استاندار فارس با بیان اینکه فعالیت‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) هم در ابعاد اندیشه‌ای و فرهنگی و هم در ابعاد مادی بوده است، اظهار داشت: این نهاد در استان فارس ۲۴ هزار دانش آموز و ۱۴ هزار دانشجو را تحت پوشش دارد که برای توانمندسازی آنان در زمینه های مختلف تلاش می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ۲۰۰ هزار خانواده در سطح استان فارس تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار داشته و ۸۰ هزار نفر نیز به عنوان حامی و نیکوکار در کنار این کمیته به نیازمندان کمک می‌کنند ، گفت: از افتخارات کمیته امداد امام خمینی(ره) و همه مدیران این است که تعدادی را از افراد تحت پوشش کمیته امداد خارج کرده و با توانمندسازی و ایجاد اشتغال و درآمد پایدار مستقل کنند.

استاندارفارس با بیان این که بیشترین جذب اعتبار برای اشتغال روستایی توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) این استان صورت گرفته است، افزود: تامین سرپناه نیازمندان با حمایت خیرین و مدیران در دستورکار قرار داشته است و در همین راستا یک هزار واحد مسکونی در سال ۹۸ خریداری و در اختیار افراد نیازمند قرار گرفته است.

 

رحیمی با اشاره به اینکه رتبه نخست جذب تسهیلات قرض الحسنه از بانکها در سطح کشور به کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس تعلق داشته است، گفت: کمیته امداد فارس در برگزاری جشن عاطفه ها، اکرام ایتام و طرح محسنین، همچنین در حجم درآمد ها رتبه اول کشور را به دست آورده است.

 

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس تصریح کرد: آمادگی داریم در هر جای این استان که کمیته امداد امام خمینی(ره) برای تامین مسکن نیازمندان فعالیتی انجام دهد زمین دولتی را در اختیار آنان قرار دهیم، چنانکه در شهر جدید صدرا و داراب این حمایت صورت گرفته است.

 

وی با تاکید بر این که استان فارس را باید در اندازه نام بزرگ فارس به عنوان شناسنامه ایران اسلامی مورد توجه قرار داد ، گفت: اقتصاد استان فارس متاثر از خشکسالی‌های پیاپی آسیب دیده است و روستاهای فارس این استعداد را دارند که با حمایت‌های مقتضی در زمینه ایجاد تنوع اشتغال و تولید فعالیت‌های موثری داشته باشند.

 

رئیس کمیته امداد استان افارس نیز در این مراسم با تبریک دهه کرامت اظهار داشت: این منازل مسکونی در جای جای استان، با کمترین قیمت و بهترین مصالح ساخته شده است.

 

وی با قدردانی از همراهی خیران استان در اجرای پروژه‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: امسال که سال جهش تولید است امیدواریم خیران به لحاظ کمی و کیفی در بحث مسکن و جهیزیه فعالیتشان بیشتر شود.

 

بذرافشان با بیان اینکه کمیته امداد تنها معیشت را دنبال نمی‌کند، بیان کرد: پرداختن به پرورش روح و جان خانواده‌ها مدنظر است به طوری که  امروز در حوزه‌های قرآنی، فرهنگی، هنری و ورزشی فرزندان تحت پوشش کمیته امداد در سطوح ملی و بین‌اللملی موفق هستند.

 

مدیرکل کمیته امداد فارس تصریح کرد: برخی از فرمانداران، بخشداران، مدیران و نمایندگان مجلس از خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد بوده‌اند که این نیز مایه مباهات و افتخار است.

/تسنیم

پسندیدم(۰)نمی پسندم(۰)
دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

 • محمود

  تاریخ :

  0 - 0

  چرا سایت میلادلارستان شهدای هواپیمایی گراش رابه نام لارستان زدندچرامسوایین گراش اعتراض نمیکنند

  پسندیدم(۰)نمی پسندم(۰)

  پاسخ

ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان