ویدیو ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

برگزاری رزمایش بیولوژیکی فرهنگی صاحب الامر در گراش/حضور پرشور بسیجیان برای خدمت جهادی

لل

به گزارش گراش انقلابی : شام گاه ۲۰ فروردین مصادف با شب نیمه شعبان بسیجیان حوزه شهید بهادری گراش در قالب یک گردان بیولوژیکی فرهنگی طی اقدامی هماهنگ و گسترده عملیات گندزدایی معابر و گهواره گردانی (مراسم ویژه نیمه شعبان) همراه با پخش نوای یا مهدی و توزیع بسته های بهداشتی در سراسر شهر این عملیات را انجام دادند.

سروان سید یاسر موسوی فرمانده حوزه مقاومت شهید قاسم بهادری بعنوان فرمانده این گردان گفت: با توجه به فرا رسیدن نیمه شعبان و سنت دیره آذین بندی مساجد و مراسمات جشن و از طرفی امسال شیوع بیماری کرونا و لزوم عدم تجمع در سطح شهر با برنامه‌ریزی و هماهنگی هایی که با پایگاه های بسیج انجام گرفت این رزمایش را آغاز کردیم.

موسوی افزود : دراین رزمایش نمادین که در شب نیمه شعبان آغاز شد خودروهای گندزدا به سیستم صوتی مجهز شدند و همراه خوردو های آذین بندی شده و گهواره ضمن انجام عملیات گندزدایی نوای یامهدی پخش کردند.

ابوطالب سپهر فرمانده عملیات این رزمایش گفت: در این رزمایش بیولوژیکی فرهنگی یک گردان با استعداد سه گروهان انتظار، گندزدا و رسانه شرمت داشتند که هر گروهان با توجه به تخصصی که دارند ماموریت مربوط به آنها محول شده است و ما در مرکز فرماندهی و کنترل عملیات لحظه به لحظه آنها را رصد مو هدایت می کنیم.
محمد هاشم پناهنده فرمانده گروهان گندزدایی با اشاره به اینکه بچه‌های ما بیش از ۳۳شب است که عملیات گندزدایی را هرشب در سطح شهر انجام می دهند گفت :امشب به مناسبت شب نیمه شعبان در یک حرکت نمادین با نصب سیستم صوتی بروی خودروها این عملیات متفاوت را انجام دادیم.
وی افزود : در این رزمایش ۲۰ خودرو گندزدا، ۱۵ خودرو گهواره گردان، ۱۰ خودرو صوت و پخش پک های بهداشتی و ۱۲ اکیپ موتوری و پیاده شرکت داشتند که ماموریت هر پایگاه در حوزه استحفاظی خودش تعریف شده است.

عزیز افتادگان که بعنوان فرمانده گروهان انتظار مسولیت داشت، گفت: با توجه فاصله گذاری اجتماعی به منظور عدم تجمع به نیروها تاکید شده است از ایجاد هرگونه تجمع و پذیرش هدایا و نذورات و… خودداری کنند و فقط باپخش نوای یا مهدی و اهدا پکهای بهداشتی به مردم و نیازمندان ماموریت خود را به انجام رسانند.

حسن مهرابی از رزمندگان مدافع حرم و مسؤل قرارگاه شهید حسن باقری در شهرستان در این بار گفت با همکاری پایگاه صاحب الزمان و حمایت خیرین بیش از ۵۰۰۰ بسته بهداشتی تهیه شده است که توزیع آن طی این رزمایش توسط بسیجیان هر پایگاه در محدوده استحفاظی خود توزیع می کنند.

سروان علیرضا دهقانی فر مسؤل بسیج سازندگی و فرمانده قرارگاه فضای مجازی ناحیه گراش که بعنوان فرمانده گروهان رسانه حضور داشت در باره گفت : تیم های تخصصی ما همراه اکیپ‌های مختلف برای پوشش خبری و تصویر برداری و مستند سازی در سراسر این رزمایش همراه و همگام جهادگران و بسیجیان مشغول خدمت هستند.
دهقانی فر افزود : برای ثبت و به تصویر کشیدن همدلی و ایثار بسیجیان و جهادگران با مردم گروهان رسانه با هماهنگی با کانون بسیج رسانه شهرستان و گردان سایبری با حضور بیش از ۲۵ نفر خبرنگار، عکاس، فیلم بردارو مستند ساز در حال ثبت و ضبط وقایع هستند.

پسندیدم(۸۶)نمی پسندم(۱)
ارسال دیدگاه