کد خبر: 5732

تاریخ انتشار: مهر ۲۱, ۱۳۹۸

خطبه های نمازجمعه ۱۹ مهر ماه حجت الاسلام غلامی امام جمعه موقت گراش و حجت الاسلام علوی امام جمعه ارد

مراسم عبادی سیاسی نماز دشمن شکن جمعه این هفته (۱۹ مهرماه ۱۳۹۸ ) گراش و ارد با حضورگسترده امت ولایی این شهرستان و به امامت حجت الاسلام والمسلمین غلامی در گراش و حجت الاسلام والمسلمین علوی در ارد برگزار شد. حجت الاسلام و المسلمین غلامی امام جمعه موقت گراش در بخشی از خطبه اول با […]

مراسم عبادی سیاسی نماز دشمن شکن جمعه این هفته (۱۹ مهرماه ۱۳۹۸ ) گراش و ارد با حضورگسترده امت ولایی این شهرستان و به امامت حجت الاسلام والمسلمین غلامی در گراش و حجت الاسلام والمسلمین علوی در ارد برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین غلامی امام جمعه موقت گراش در بخشی از خطبه اول با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی اربعین فرمودند: اربعین تظاهرات میلیونی علیه ظلم است؛ چشم های مردم دنیا به این حرکت دوخته شده و امام حسین(ع) و معرفت حسینی به برکت این حرکت عظیم مردمی بین المللی و جهانی شد. امروز همه به عنوان شیعه و محب دو وظیفه داریم:  اول رفتن به زیارت سید الشهدا (علیه السلام) و دوم تجهیز و کمک به زوار امام حسین (علیه السلام)

ایشان در خطبه دوم با نگاهی به اتفاقات اخیر عراق گفتند : یکی از مهم ترین دغدغه های خانواده ها و زائران سید الشهدا (علیه السلام)  اعتراضات اخیر در عراق است که ریشه این اعتراضات را در دو جهت میتوان برسی کرد. یکی در سطح کلان که نا امیدی آمریکای پلید از ساختار قدرت در عراق که آینده ی طرح های آن ها را به مخاطره انداخته است؛ همانطوری که پیر جماران فرمود: شوروی رو به افول است، و افول او را دنیا مشاهده کرد. به فرموده نائب بر حقشان مقام معظم رهبری آمریکا رو به افول است.

و دوم در سطح راهبردی: شکست پیاپی آمریکا و اسرائیل و گاو شیرده آل سعود از محور مقاومت؛ قرار گرفتن این اعتراضات در آستانه اربعین و شعار های تند و بزک شدن خارج نشینان منفور از شعله ور کردن فتنه ها که نیاز بیداری مومنان است؛ عوامل ناکامی دشمن در این نقشه پلید که از اخرین تلاش های سعودی پلید و حاکمیت آمریکا است.

—————-

به گزارش شهروند خبرنگار گراش انقلابی حجت الاسلام علوی امام جمعه ارد در خطبه اول نماز جمعه همه را به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات و معاصی که نتیجه آن سعادت دنیا و آخرت است دعوت کرد.
حجت الاسلام علوی در ادامه به اشاره به موضوع پیامها و عبرتهای عاشورا گفت:یکی از درسهای عاشورا درس بصیرت معرفت و روشنگری است؛ شهدای کربلا درس بصیرت و معرفت را به همه دادند.

ایشان در ادامه افزودند: اینکه مقام معظم رهبری از شخصیتی چون عمار یاد می کند چرا که عمار حقیقت را روشن و شبهه زدایی می کرد و حق و باطل را به همه می شناساند.

خطیب جمعه ارد با اشاره به جریان کربلا گفت: جریان کربلا با شهادت این عزیزان تمام نمی شود و قسمتی از این نهضت را کاروان آزادی بخش سالار شهیدان تشکیل می دهد. همراه شدن با کاروان امام حسین با هدف روشنگری بوده همانگونه که خطبه های امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) کوفه را متحول کرد، شام خاندان امام و پیامبر(ص) را نمی شناخت اما آنها در این مسیر بصیرت افزایی و روشنگری کردند.
وی در خطبه دوم ضمن دعوت به تقوای الهی و با اشاره به خطبه متقین در نهج البلاغه گفت: ۱۱۰صفت برای انسان با تقوا بیان شده که از جمله این صفات این است که انسان با تقوا رفتارشان بر اساس تواضع است.

ایشان با اشاره به آشوبهای اخیر عراق بیان داشتند: گروهی که این حرکت را انجام می دهد نسبت به دولت انتقاداتی دارد، نسبت به مسائل اقتصادی، فساد اداری، مطالبات صنفی و یک سری افراد چنین درخواستهایی را داشتند، اما بلافاصله این اعتراضات مورد استقبال شبکه امپراتوری غرب مانند بی بی سی، العربیه عربستان، العراقیه و سایر شبکه های داخلی ضد حکومت و همچنین مورد حمایت شبکه های فاسد داخلی و خارجی که از جمله دختر صدام نیز از این جریان استقبال می کند.

علوی اهداف اصلی آشوب و گسترش دامنه آن در عراق را مقابله با مرجعیت شیعه و برجسته سازی دخالت ایران در عراق دانست و گفت: این مشخص می کند که دشمنان ما در همه صحنه ها از جمله موضوع مقاومت، معامله قرن و فشار حداکثری بر کشور شکستهای پیاپی خورده است.

امام جمعه ارد در ادامه گفت: دشمن در عراق به دنبال فتنه و آشوب است و هم قصد دارد وحدت مردم عراق را به هم بزند و هم بدنبال اختلاف افکنی بین مردم ایران و عراق است؛ دشمن از این حرکت چند میلیونی مردم در راهپیمایی اربعین به وحشت و هراس افتاده و این قدرت اسلام و شیعه را می رساند که به هر حال این فتنه با حضور و درایت مردم عراق و حضور به موقع مرجعیت ناکام ماند.

امام جمعه ارد در ادامه با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با دوهزار نفر از نخبگان و استعدادهای برتر کشور بیان داشت: باید به وجود چنین رهبری افتخار کنیم، در جهان چنین شخصیتی نداریم که اینگونه سخن بگوید و سخنانش کاربردی، ناب و تکراری نباشد.

علوی در ادامه با بیان بخشی از سخنان رهبر انقلاب در رابطه با اینکه ما باید از ۴۰۰ شرکت دانش بنیان به ۴۰۰۰ شرکت دانش بنیان برسیم گفت: کشور باید کشوری با همت باشد، در تولید نباید قانع بود؛ موضوع همت موضوع مهمی است و در هر جایگاهی در مسیر پیشرفت نباید قانع بود و باید با جدیت و پشتکار همراه باشد تا کشور به قله برسد.

پسندیدم(۳)نمی پسندم(۰)
ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان