- گراش انقلابی | Gerash Enghelabi - https://gerash-enghelabi.ir -

سرپرست فرمانداری گراش : شیوه‌های مبارزه با مواد مخدر باید متناسب با شرایط روز باشد.

ششمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان گراش به ریاست علی زمانی سرپرست فرمانداری گراش و با حضور اعضاء تشکیل شد.

 

 

به گزارش گراش انقلابی، چهارشنبه ۱۹ آذر ماه علی زمانی سرپرست فرمانداری گراش در این جلسه با بیان اینکه فرهنگ سازی در کنترل اعتیاد موثر است، اظهار داشت: گام نخست مقابله با اعتیاد باید فرهنگ سازی، آگاهی بخشی و اقدامات پیشگیرانه باشد و درمان در مرحله بعد قرار دارد

سرپرست فرمانداری گراش با اشاره به اینکه شیوه‌های مبارزه با مواد مخدر باید متناسب با شرایط روز باشد، تصریح کرد: باید تلاش کرد تا از ظرفیت نخبگان و کارشناسان در راستای کاهش اعتیاد به مواد مخدر و مبارزه با این پدیده شوم در جامعه استفاده شود.

 

علی زمانی با بیان اینکه آموزش مبارزه با مواد مخدر باید از خانواده ها شروع شود، گفت: اعتیاد بلای خانمان سوزی است که دامان جوامع بشری را گرفته است از این رو باید آموزش ها را از خانواده شروع کرده و جامعه را با مضرات اعتیاد آشنا سازیم تا شاهد کاهش اعتیاد باشیم.

وی گفت: اعتیاد واقعیت جامعه کنونی است که شیوع و بار بیماری آن بسیار بالاست و بر خلاف انتظار ما متاسفانه به سرعت در حال گسترش است

سرپرست فرمانداری گراش برخورد قاطعانه با خرده فروشان مواد مخدر را ضروری دانست و افزود: باید برخورد قاطعی با خرده فروشان مواد مخدر شود چرا که بخش زیادی از بزهکاریی‌ها در جامعه توسط این افراد انجام می شود.

 

 

علی زمانی اضافه کرد: مقابله با مواد مخدر ماموریتی فرابخشی و چندوجهی است و باید تمامی دستگاه‌های مرتبط به وظایف خود در این زمینه به خوبی عمل کنند.

وی با تاکید بر اینکه اعضای عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حساسیت جلسات و برنامه‌ها را دنبال کنند، گفت: مصوبه های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در این شهرستان باید با جدیت از سوی دستگاه های اجرایی و عضو این شورا اجرایی شود.

 

در این جلسه مسئولین کمیته‌ها عضو شورای هماهنگی گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه پیشگیری، مقابله و آموزش و درمان ارائه کردند و ضمن بررسی مسائل و مشکلات، تصمیمات جدیدی برای کاهش اعتیاد گرفته شد

/ روابط عمومی فرمانداری گراش

پسندیدم(۰)نمی پسندم(۰)