ویدیو ۸ آبان ۱۳۹۷

« عشق خدمت به زائرین اربعین » گزارش تصویری موکب گراشی ها در پیاده روی اربعین

امسال نیز به رسم هرساله ، موکب داران و خادمین زائران اربعین سید و سالار شهید حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) به شوق خدمت مهیای خدمت رسانی به سیل زائرین اربعین حسینی لباس خدمت بر تن کردند.

به گزارش خبر نگار گراش انقلابی حاضر در مسیر کربلا می خوانیم:

مصاحبه خبر نگار گراش انقلابی با آقای محمد اسدی مدیر موکب شباب المحسن مجمع القرآن فاطمیون گراش مستقر در مسیر کربلا (عمود ۴۰۶) :
اسدی : ما اولین موکب رسمی و مجوز دار گراش هستیم که از ایران و عراق مجوز تاسیس موکب گرفته ایم .
محمد اسدی به خبر نگار ما گفت : خادمین ما که از اقشار مختلفی جامعه منجمله ، روحانی، مهندس، فرهنگی، رئیس شرکت، کارمند، نجار، تاسیساتی ، راننده ، بنا و سایر مشاغل هستند و به شوق خدمت افتخار حضور در این سفر معنوی دارند.
مدیر موکب مجمع القرآن فاطمیون افزود : تعداد خادمین گراشی حاضر در موکب ۳۵ نفر به همراه ۱۵ عراقی هستند که مجموعا ۵۰ نفر مشغول خدمت رسانی هستند.
وی در ادامه به نوع و کیفیت پذیرایی از زائرین عزیز اشاره کرد.

اسدی گفت : اولین گروه ما از اول ماه صفر به منظور آماده سازی و انجام مقدمات خدمت رسانی وارد عراق شدند که تا روز اربعین در اینجا حضور خواهند داشت
اسدی افزود : خدمات موکب ما شامل پذیرایی سه وعده غذای گرم و توزیع چای و شربت روزانه به زائرین می باشد، دیگر خدمات ما شامل غرفه فرهنگی و ماساژ تخصصی و مهیا نمودن محل اسکان برای زائرین گرامی می باشد.

اسدی گفت : در این مدت ما بیش از ۲۱۶۰۰۰ وعده غذایی گرم که شامل چلو مرغ، چلو کباب کوبیده و ساندویچ و … پخت و توزیع کردیم همچنین بیش از ۱۹۲۰۰۰ لیوان چای و شربت بین زائرین توزیع شده است.

اسدی ادامه داد : ما محلی برای بیتوته روزانه ۱۰۰۰ زائر نیز مهیا نموده ایم که قصد افزایش طبقه ساختمان داریم که ان شاالله بتوانیم در سال های بعد میزبان زائرین بیشتری باشیم. برای محقق شدن این امر انتظار همکاری و مساعدت بیش از پیش از مسئولین محترم و مردم خیر اندیش داریم.

اسدی در پاسخ به سوال ناصر دلخوش مدیر مسئول گراش انقلابی مبنی بر اینکه تا امروز چند گراشی مراجعه کرده و چند نفر شب بیتوته نموده اند گفت : امسال در مجموع حدودا ۱۸۰۰ گراشی به موکب ما مراجعه که ۷۰۰ نفر آنها شب مانده اند.
اسدی گفت : امسال حدود ۱۲۰ میلیون تومان از محل هدایا و نذورات مردمی جمع آوری و در اینجا هزینه شده است.

اسدی ادامه داد با توجه به پیاده روی مسیر طولانی زائرین و لزوم ماساژ تخصصی جهت رفع خستگی، ما یک تیم را بمنظور ارائه ماساژ تخصصی به آموزش فرستادیم که در اینجا با مصرف ۱۱۵۷۰ CC روغن شترمرغ در خدمت زائرین بوده ایم.

گراش انقلابی : در پایان ضمن تشکر و آرزوی قبولی زیارت زائرین بزرگوار و همه خدمت گزاران مخلص و بی ریا در این مسیر نورانی از خداوند منان سلامتی و موفقیت همه شیعان و تعجلیل در فرج صاحب الزمان (عج) خواستاریم.

 

پسندیدم(۶)نمی پسندم(۰)
ارسال دیدگاه