- گراش انقلابی | Gerash Enghelabi - https://gerash-enghelabi.ir -

واکنش بانوان طلاب به هنجار شکنی به بهانه “حمایت از دختران شهرم”

هنجار شکنی با شعار «حمایت از دختران شهرم»

در پی انتشار کلیپی هنجار شکنانه در برخی رسانه ها و فضای مجازی از یک حرکت ورزشی غیر اخلاقی، گروههای مختلف و فعالان اجتماعی جامعه بانوان گراش و … واکنش نشان دادند  از جمله واکنش بانوان طلاب مدرسه علمیه الزهرا (س)  و جامعه بانوان گراش و … است که در ذیل آمده است:

سالروز تولد بهانه ای برای یک نافرمانی مدنی و عرفی
اغاز هجده سالگی با جملاتی پر ابهام…دٰویدم ، دویدم برای خودم. دویدن برای دختران شهرم، دویدن برای دختران سرزمینم، برای ایستادگی آنان بر روی خواسته هایشان‌..‌”
یک خیزش برای هدفی مبهم…در فاصله ی دو شهر….گراش و اوز…
خیزش خلاقانه ای که اگر با اصول اجتماعی هماهنگ نباشد
نه تنها در خور ستایش و تمجدید و ترویج نیست که بایست و باید به مخالفت با آن پرداخت.
هم راستا و هم سو شدن با جهان غرب و منش تفکرات فمنیستی رادیکال که سعی در محو و بی ارزش جلوه دادن مبانی فرهنگ و تفکر اسلامی دارند و با تایید مظاهر بی حجابی سعی در کمرنگ نمودن نمادهای فرهنک اسلامی دارند و آن را بهانه ای میدانند برا رشد تعالی زن امروزی….حرکتی است که از سوی جامعه زنان و دختران گراش محکوم است….
اگر این حرکت ،حرکتی نمادین و در عین حال دهن کجی به باور های دینی و ارزشهای اخلاقی بوده است نمی بایست از سوی نهاد های رسمی مورد تحسین قرار میگرفته است و اکنون که این اتفاق رخداد نموده است ما خواهان پاسخی روشن و شفاف بر این مساله ایم.
مسؤولین و نهادهای مرتبط، شبکه خبری حمایت کننده، منتظر پاسخ شما هستیم.

جمعی از طلاب مدرسه علمیه الزهرا علیها السلام گراش.

 

……………………………………………………………………………………………..

✅بسیج جامعه زنان شهرستان گراش
✅ مدرسه علمیه الزهرا علیها السلام گراش
✅ شبکه سایبری انقلاب اسلامی خواهران گراش

هنجار شکنی علنی با شعار «حمایت از دختران شهرم»
بعنوان دختر مسلمان ایرانی سالها افتخارم این بود که در سرزمینی (ایران) چشم به جهان گشودم که قبل از اسلام برای زنانش حریمی قائل بود بنام پوشش و حجاب. – مصداقش را می توان در نگاره‌های تخت‌جمشید دید،که هیچ نقشی از بانوی ایرانی در آن بدون پوشش مشاهده نمی‌شود- و اسلام با عنوان _*یُدنینَ عَلیهِنَّ مِنْ جَلابیبِهِنَّ*_ (۵۹/احزاب) مهر تاییدی دیگر بر این حریم مقدس نهاد.
در زمانی‌که زنان دنیای وارونه ومنحط غرب بخاطر دور شدن از فطرت الهی، بدنبال مسیر آرامش‌ شیطانی وکاذب خود هستند در اسلام عزیزمان اوج عزت و کرامت وشخصیت زن را در موازین آن به وضوح می‌یابیم و کلام الهی _*لایُبدینَ زینَتَهُنَّ*_ (۳۱/نور) که می تواند سرلوحه زندگی زنان عالم باشد، در شهرمذهبی من از هنجار شکنی دختری ۱۸ ساله با پوششی غیرمتعارف وغیر ارزشی واز دیاری دیگر وبا حمایت وپوشش خبری همه جانبه سایت گریشنا سخن به میان می آید که کسی چه می‌داند پشت پرده اینگونه هنجارشکنی ها که ماهرانه بنام دفاع از حقوق زنان مطرح می گردد چه امراضی سخیفی نهفته است؟
سوال ما این این که کدام نهاد مسوول به این رفتار هنجارشکنانه مجوز داده است؟ وکدامین وجدان بیدار و نهاد مسوول پاسخگوی این رفتار خارج از عرف و اسلام این فردی است که احیانا خود را نماینده والگوی زنان منطقه خود هم قلمداد کرده است؟!!
❓آیا زنان و دختران سرزمین و شهر من و شهر او، دردشان دور شدن از اصل خویش است؟ آیا خواسته ودرد اصلی زنان منطقه ما تبرج وخونمایی با هر نوع پوشش ولباس در جلوی انظار عمومی است؟ وبراستی این نوع تفکرات منحط چه سنخیتی با فرهنگ اصیل منطقه نا دارد؟ و حال آنکه اعتقادات غنی ما _*لاتَبَرَّجنَ تَبَرُجَ الجاهلیه است.
⁉با این کار قرار است چه چیزی می خواهد جایگزین فرهنگ غنی و اصیل منطقه جنوب استان که سالها وقرن ها مردمانش به اعتقاد و وحدت ویکدلی وتقوا زبان زد عام و خاص بوده اند شود؟ کدام تفکر است که این حرکت را تحسین و تقدیس می کند وزیرکانه وهدفمند آن را در طراز ارزش خبری قرار می دهد ؟
چرا این هنجار شکنی باید از شهر ولایی و شیعی من «گراش» شروع شود؟مگر مسئولین ومتدینین باغیرت این شهرمذهبی در خوابند که اینهمه احساس امنیت در هنجارشکنی این خانم وامثالهم رخ نمایان کرده است؟!!!
ما جمعی از زنان روشنفکر انقلابی گراش، این حرکت دختر جوان و تمام حامیانش را محکوم کرده و خواستار پاسخگویی نهادهای مسوول و انتشاردهندگان این خبر هنجارشکنانه هستیم.
✅بسیج جامعه زنان شهرستان گراش
✅ مدرسه علمیه الزهرا علیها السلام گراش
✅ شبکه سایبری انقلاب اسلامی خواهران گراش

پسندیدم(۰)نمی پسندم(۰)