کد خبر: 9556

تاریخ انتشار: فروردین ۳۱, ۱۴۰۳

تحلیلی بر چگونگی شکست گنبد پلاستیکی اسقاطیل

گنبد آهنی یا گنبد پلاستیکی

گنبد آهنی یا گنبد پلاستیکی !   در پی اثبات ناکارآمدی سامانه گنبد آهنین در برابر موشک‌های گروه‌های مقاومت در غزه، روزنامه مصری الاهرام گزارشی را در رابطه با عملکرد این سامانه پدافندی منتشر کرد. به گزارش گراش انقلابی به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم این روزنامه مصری در ابتدای این گزارش نوشت: چند […]

گنبد آهنی یا گنبد پلاستیکی !

 

در پی اثبات ناکارآمدی سامانه گنبد آهنین در برابر موشک‌های گروه‌های مقاومت در غزه، روزنامه مصری الاهرام گزارشی را در رابطه با عملکرد این سامانه پدافندی منتشر کرد.

به گزارش گراش انقلابی به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم این روزنامه مصری در ابتدای این گزارش نوشت: چند روز پیش سخنگوی ارتش اسرائیل تاکید کرد، این ساختار نظامی تحقیقات خود را در رابطه با دلایل عدم واکنش کارآمد سامانه گنبد آهنین با موشک‌‌هایی که گروه‌های فلسطینی روز ۲ مه از نوار غزه در واکنش به (شهادت) خضر عدنان از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین که پس از ۸۶ روز اعتصاب غذا به وقوع پیوسته بود، آغاز کرده است.

در ادامه گزارش با استناد به اطلاعات شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی آمده است که گنبد آهنین فقط توانست ۲۴ فروند موشک از مجموع ۱۰۴ فروند موشکی که به شکل همزمان شلیک شده بودند را رهگیری کند.

برخی از منابع رسانه‌ای علت شکست گنبد آهنین در رهگیری موفقیت آمیز موشک‌های فلسطینی را یکی تاکیتک‌های به کار گرفته شده مقاومت در شلیک‌های متراکم در فاصله زمانی کوتاه عنوان می‌کنند که باعث برهم خوردگی سیستم می‌شود و دیگر هم حملات سایبری می دانند  که به شکل مستمر علیه سایت‌های اسرائیلی انجام می‌شود.

الاهرام در ادامه نوشت: روزنامه یدیعوت احارانوت هم به شکست گبند آهنین اعتراف کرده و گفته است که نسبت پایین رهگیری این سامانه باید مایه نگرانی ساختار سیاسی اسرائیل را فراهم کند.

احارانوت در این گزارش خود نوشت، در شلیکی که ظهر روز سه شنبه از نوار غزه به سوی شهرک‌های اطراف آن صورت گرفت، ۲۶ موشک رصد شدند که ۱۶ فروند از آنها در مناطق غیر مسکونی سقوط کردند، ۶ فروند رهگیری و منفجر شدند و ۴ فروند هم به مناطق مسکونی اصابت کردند، در حالی که باید آنها هم رهگیری می‌شدند، پس می‌توان گفت که میزان موفقیت گنبد آهنین فقط ۶۷ درصد است، که نسبتی بسیار پایین به نظر می‌رسد.

به نوشته این رسانه، خطرناک تر از شکست سامانه در رهگیری موشک‌ها، اطلاعاتی است که در مورد ابتلای تکنیسین‌های سامانه به بیماری سرطان منتشر می‌شود، پدیده‌ای که به دلیل قرار گرفتن آنها در معرض تشعشع رو به افزایش است.

براساس پژوهشی که مرکز تحقیقات التخنیون انجام و نتایج آن در مجله علمی تحقیقات زیست محیطی منتشر شده است، نظامیان شاغل در سایت‌های گنبد آهنین ۸ برابر بیشتر از افراد هم سن و سال خود در معرض ابتلا به سرطان هستند و به گفته مراکز حمایت از بیماران سرطانی، بسیاری از مراجعه کنندگان جوان مبتلا به بیماری سرطان از افسران یگان‌های پدافندی سامانه گنبد آهنین و دیگر سامانه‌ها همچون فلاخن داود یا پیکان هستند، در حالی که ارتش اسرائیل همچنان این مسایل را نادیده گرفته یا در روند تحقیقات در این رابطه کارشکنی می‌کند.

پسندیدم(۰)نمی پسندم(۰)
ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان

 • رئیسی: بر وعده خود برای ساخت مسکن پایبندم

  دکتر رییسی رییس جمهور در سفر استانی سمنان : رئیسی: بر وعده خود برای ساخت مسکن پایبندم رئیس‌جمهور: 🔹در غرب به دنبال این هستند که نسل بشر را قطع کنند و ‌تبلیغ همجنس‌بازی ‌را در…

 • تحلیلی بر چگونگی شکست گنبد پلاستیکی اسقاطیل

  گنبد آهنی یا گنبد پلاستیکی

  گنبد آهنی یا گنبد پلاستیکی !   در پی اثبات ناکارآمدی سامانه گنبد آهنین در برابر موشک‌های گروه‌های مقاومت در غزه، روزنامه مصری الاهرام گزارشی را در رابطه با عملکرد این سامانه پدافندی منتشر کرد.…

 • وعده صادق ، پاسخ ایران به اسرائیل آغاز شد

      سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از دقایقی پیش حملات همه‌جانبه خود علیه رژیم صهیونیستی را آغاز کرد. به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، شبکه خبر به نقل از روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام…

 • وام جدید فرزند آوری چقدر است؟

  بانک مرکزی اعلام کرد: برای فرزند دوم ۶۰ و برای فرزند سوم ۹۰ میلیون وام. بانک مرکزی در سال جدید برای فرزندانی که بعد از ۱۴۰۰ به دنیا آمده‌اند، وام قرض‌الحسنه ۳۰، ۶۰، ۹۰، ۱۲۰…