کد خبر: 5541

تاریخ انتشار: مهر ۹, ۱۳۹۸

به قلم دکتر امیر حمزه مهرابی

«امامت و حج» یادداشتی متفاوت از سفر حج (۵)

  بخش پنجم (سایر قسمت هارا از اینجا بخوانید) به قلم دکتر امیر حمزه مهرابی حجاج اهل سنت و امامت وقتی وارد مدینه شدیم( ۲۳ تیر مصادف با ۱۱ ذیقعده) شهر مدینه و مسجدالنبی هنوز خلوت بود . نماز جماعت صبح را در مسجد النبی و به جماعت خواندیم . تقریبا همه زائرین و نمازگزاران […]

 

بخش پنجم

(سایر قسمت هارا از اینجا بخوانید)

به قلم دکتر امیر حمزه مهرابی

حجاج اهل سنت و امامت

وقتی وارد مدینه شدیم( ۲۳ تیر مصادف با ۱۱ ذیقعده) شهر مدینه و مسجدالنبی هنوز خلوت بود . نماز جماعت صبح را در مسجد النبی و به جماعت خواندیم . تقریبا همه زائرین و نمازگزاران از اهل سنت بودند ( با دستان بسته نماز می خواندند).گویا هنوز شعیان ایران، عراق و لبنان و پاکستان نیامده اند . احساس غربت و تنهایی غیر قابل وصفی به من دست داد .

بعد از نماز و زیارت مضجع شریف پیامبر (ص) و سلام بر بی بی بی نشان (س) برای زیارت ائمه بقیع(ع) به سمت قبرستان بقیع حرکت کردیم. حضور انبوه و مشتاقانه برادران اهل سنت در قبرستان بقیع و ابراز ارادت و محبت آنان به امامان شیعه (ع) برایم عجیب و غیر منتظره بود. فشردگی جمعیت به حدی بود که شرطه ها، مسیر حرکت در قبرستان را یکطرفه کرده بودند و اجازه ایستادن( حتی حرکت کند) را به کسی نمی دادند.
آن حال و هوا و احساس غربتم به هنگام نماز به کلی دگرگون شد. حضور فشرده و ابراز احساسات و ارادت برادران اهل سنت، نسبت به ائمه بقیع(ع) و بوسیدن دیوار و پنجره های قبرستان بقیع، علی رغم سخت گیری ها و تبلیغات گسترده و طولانی وهابیت، برایم غیر قابل باور یود .
این پدیده ی شگفت انگیز را به فال نیک گرفتم و در دل گفتم این اقبال رو به گسترش جهان اسلام به« #امامت» و ولایت درایام «#حج» می تواند نوید بخش آمادگی جهان اسلام برای ظهور مهدی موعود(عج) و انقیاد و تبعیت پذیری پیروان همه مذاهب و فرقه ها از حضرتش باشد (انشالله)

این بحث ادامه دارد

 

پسندیدم(۰)نمی پسندم(۰)
ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان