کد خبر: 9344

تاریخ انتشار: اسفند ۷, ۱۴۰۰

اورژانس ۱۱۵ گراش هوشمند شد 

اورژانس ۱۱۵ گراش هوشمند شد  به گزارش گراش انقلابی به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گراش : با نصب و راه اندازی سامانه هوشمند آسایار، اورژانس ۱۱۵ گراش هوشمند شد. دکتر علی اصغر خالقی معاون درمان دانشکده علوم پزشکی گراش: اورژانس گراش از اول اسفند ماه ۱۴۰۰ با نصب و […]

اورژانس ۱۱۵ گراش هوشمند شد 

به گزارش گراش انقلابی به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گراش : با نصب و راه اندازی سامانه هوشمند آسایار، اورژانس ۱۱۵ گراش هوشمند شد.

دکتر علی اصغر خالقی معاون درمان دانشکده علوم پزشکی گراش: اورژانس گراش از اول اسفند ماه ۱۴۰۰ با نصب و راه اندازی سامانه آسایار بصورت هوشمند و دیجیتال تماس های مددجویان به ۱۱۵ را بصورت خودکار به سامانه متصل و اپراتور های دیسپچ پس از تریاژ تلفنی و مشاوره های لازم در صورتی که نیاز به اعزام آمبولانس باشد از طریق الکترونیکی (به گوشی موبایل مخصوص اورژانس) ارسال نموده و تکنسین ها به محل فوریت اعزام می شوند.

دکتر خالقی گفت: نگاه ما نگاه حمایت و گسترش خدمات درمانی از طریق اورژانس به خانه های مردم است و در این مسیر تمام تلاش خود را بکار خواهیم بست و مسئول پیگیر و پر تلاش اورژانس گراش جناب آقای دلخوش را همراهی خواهیم کرد.

ناصر دلخوش رئیس اورژانس ۱۱۵ گراش: خداوند را شاکرم که پس از مدت ها این سامانه نصب و راه اندازی شد و از همه مسئولین گذشته و حال اعم ریاست محترم دانشکده، معاونین، متخصصین فنی و همکاران خودم که برای تحقق این امر تلاش و همراهی نمودند کمال تشکر را دارم.
رئیس اورژانس گراش خاطرنشان کرد: با آمدن آسایار کلیه ارتباطات بین مردم، مرکز پیام و پایگاه‌های اورژانس هوشمند و دیجیتالی شده و در لحظه قابل رصد و مدیریت (هم در شهرستان و هم در کشور) می شود و برای استخراج آمار ها و موارد مورد نیاز دیگر نیاز به کاغذ و دفتر نداریم و از طریق سیستم با کمترین زمان قابل پیگیری و برنامه ریزی است.

دلخوش بیان کرد: تاکنون برای راه اندازی این سامانه بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان از منابع دولتی هزینه شده است. با هماهنگی شرکت مجری کارشناسان مربوط دوهفته در گراش مستقر و ضمن نصب و راه اندازی آموزش های لازم به کلیه پرسنل دیسپچ، تکنسین ها، بیمارستان ها و درمانگاه ها مرتبط با اورژانس بصورتی حضوری ارائه شده است.
وی افزود: ما برای هر آمبولانس یک گوشی موبایل که نرم افزار اورژانس بر روی آن نصب شده تخصیص داده ایم که ارتباط بین مرکز دیسپچ و آمبولانس و بیمارستان را بصورت دیجیتال برقرار می کند.

برای ماموریت های آمبولانس ها فرم های کاغذی حذف شده و برای ثبت مشخصات بیماران و اقدامات درمانی و… می بایست تکنسین ها از گوشی موبایل مخصوص اورژانس استفاده نمایند، لذا ضمن اطلاع رسانی به مردم و شهروندان عزیز به آگاهی می رساند که اگر در مواردی مشاهده نمودند که همکاران ما از گوشی موبایل استفاده می کنند، بمنظور ثبت مشخصات و اقدامات درمانی برای ارسال به بیمارستان و تشکیل پرونده بیمار می باشد که انتظار همراهی مردم عزیز را داریم.

پسندیدم(۰)نمی پسندم(۰)
دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :2

 • همکار

  تاریخ :

  0 - 0

  دست مریزا ریس
  واقعا از وقتی که شما اومدی اورژانس احیا شده

  پسندیدم(۰)نمی پسندم(۰)

  پاسخ

 • ناصر دلخوش

  تاریخ :

  0 - 0

  ایول حاج ناصر گل

  پسندیدم(۰)نمی پسندم(۰)

  پاسخ

ارسال دیدگاه

اخرین اخبار ایران و جهان